• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Telewizor i kapcie nie wystarczą

  Jan Hlebowicz

  dodane 20.10.2012 17:39

  ‒ Łamiemy stereotypy dotyczące seniorów. Wielu ludzi uważa, że jak da się osobie starszej telewizor i wygodne kapcie, to wystarczy. Nieprawda! ‒ mówi Agnieszka Niedałtowska, przedstawiciel organizatora.

  To już trzecia edycja Sopockich Targów Seniora.  W dniach 20-21 października, w Hali 100-lecia Sopotu, wszyscy chętni mogą skorzystać z ich bogatej oferty. Na ponad sześćdziesięciu stoiskach wystawcy oferują swoje produkty i usługi dedykowane osobom w wieku 60+. Seniorzy mogą wykupić wycieczkę zagraniczną, skorzystać z zabiegów kosmetycznych, zapoznać się z ofertą ubezpieczeń, odbyć bezpłatne konsultacje lekarskie, ułożyć dietę.  ‒ Nowatorskim pomysłem jest możliwość kupienia systemu GPS dla chorych na Alzheimera ‒ podkreśla Agnieszka Niedałtowska.

  ‒ Człowiek starszy nie zawsze wie jak do pewnych rzeczy się zabrać, skąd wziąć informacje, dokąd pójść. Sopockie Targi dają możliwość zaznajomienia się w jednym miejscu z kompletną ofertą dla ludzi w wieku 60+. I to jest wspaniałe ‒ twierdzi Mirosław Dębicki, emeryt z Władysławowa.

  Seniorzy biorą udział w warsztatach aktywizujących z gimnastyki, tańca latynoskiego, nordic walking, gotowania. Szczególną atrakcją jest pokaz mody. Jest jeden warunek. Modelka musi mieć ukończone 50 lat. ‒ Dowiadujemy się ciekawych rzeczy, a przede wszystkim poznajemy nowych ludzi. To nie jest tak, że osobom starszym nic się już nie chce. Mimo wieku i chorób jesteśmy bardzo radośni, pozytywnie nastawieni do rzeczywistości. Ciężko pracowaliśmy przez całe życie. Chcemy być traktowani poważnie ‒ uważają Monika Grzegorska i Helena Krupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Jak przekonują organizatorzy, Sopockie Targi Seniora to jedyna w Polsce Północnej profesjonalna impreza dla osób starszych. Wydarzenie wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.

  ‒ To tak naprawdę inwestycja dla każdego z nas. Dajmy dobry przykład tym, którzy kiedyś będą opiekować się nami  ‒ twierdzi Agnieszka Niedałtowska.  

  Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Gość Niedzielny”

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Ciekielski2
   29.12.2011 14:56
   Jezus jest swiatjem ktory oswiecia kazdego czlowieka tylko my wybieram ciemnoszcz to co zamyka to swiatjo nie chcem tym siatjem sie kierowac. Czlowiek bez swiatja nie by do celu wpadl w by do doj tak jest tez czlowiekie ktory wybiera ciemnoszcz wpada sidla szatanskie. Czlowiek ktory wybiera swiatjo idzie droga do Jezusa ktory prowadz nasz do zbawienia i do Boga. Ofiarujmy nasze czale zycie Bogu
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół