Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Archidiecezjalna pielgrzymka dzieci przejdź do galerii

Spotkanie zorganizowane przez Eucharystyczny Ruch Młodych odbyło się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku. Okazją był rozpoczynający się Rok Wiary.

Eucharystii inaugurującej pielgrzymkowe spotkanie przewodniczył archidiecezjalny duszpasterz dzieci ks. Rafał Ziemann. Kapłan podczas Mszy św. wyjaśnił dzieciom, na czym polega sens słów Jezusa z Ewangelii św. Łukasza: „Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.”

- Pamiętajcie, że mamona, czyli bogactwo nigdy nie powinno nikomu przysłaniać świata, innych ludzi, ani samego Pana Boga - mówił ks. Rafał Ziemann.

Dzięki grupie ERM spotkanie przepełnione było muzyką i radosnym śpiewem. Po Mszy dzieci uczestniczyły w zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu.

Po obiedzie przyszedł czas na adoracje Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkę i świadectwo uczestnictwa w pielgrzymce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy