Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Zasłużeni dla "Solidarności"

– Pragnę życzyć, aby związkowi pod przewodnictwem Piotra Dudy, udało się zakończyć budowę Polski solidarnej. Sztandary do góry i z nowym rokiem dziarskim krokiem – mówił odbierając nagrodę Arcybiskup

Najwyższe wyróżnienie związkowe przyznawane przez Krajowy Zjazd Delegatów „Solidarności” zostało przyznane Abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi. Tytułem Zasłużonego dla NSZZ „Solidarność” pośmiertnie wyróżniony został także prezydent Lech Kaczyński. W jego imieniu Nagrodę odebrała córka, Marta Kaczyńska. Uroczystość wręczenia Tytułów odbyła się 19 grudnia w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

– Jestem wzruszona, że odbywa się to w tym miejscu, gdzie ojciec wielokrotnie działał. Ten tytuł jest pięknym podsumowaniem jego drogi życiowej i zaangażowania na rzecz Solidarności. To także świadectwo prawdy. Wszyscy wiemy, ile rozprowadzanych jest kłamstw na temat działalności Lecha Kaczyńskiego w latach 80. – powiedziała Marta Kaczyńska.

– Związek nigdy nie traktował prezydenta Kaczyńskiego jak polityka. To jest jedyny człowiek, na którym Solidarność się nie zawiodła – podkreślał Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy