• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Cztery busy dla Caritas

  Joanna Jureczko-Wilk Joanna Jureczko-Wilk

  dodane 26.12.2012 02:00

  W Wigilię rano abp Sławoj Leszek Głódź poświęcił cztery nowe samochody do przewozu niepełnosprawnych.

  Gdańska Caritas wzbogaciła się o cztery pojazdy w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochody zakupione zostały ze środków PFRON oraz Caritas. 24 grudnia w sopockiej siedzibie tej charytatywnej organizacji kościelnej poświęcił je abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita zasiadł za kierownicą jednego z pojazdów, aby osobiście przetestować nowy nabytek Caritas.

  Samochody posłużą do przewozu osób niepełnosprawnych mieszkających w terenach wiejskich na warsztaty terapii zajęciowej. Dla wielu uczestników WTZ auta Caritas stanowią jedyny środek transportu. Caritas organizuje niepełnosprawnym codzienne zajęcia obejmujące trening umiejętności życiowych, społecznych i zawodowych. Obecnie na terenie archidiecezji gdańskiej funkcjonują cztery placówki prowadzące tego typu działalność – w Rumi, Krzywym Kole, Łapinie i Gdyni. Rehabilitację w tych ośrodkach odbywa 120 dorosłych mieszkańców województwa pomorskiego. Ponadto w Trąbkach Wielkich działa Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, w którym podstawowe umiejętności zdobywają niepełnosprawne dzieci.

  Arcybiskup pobłogosławił także nową część budynków mieszkalnych sopockiej placówki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Piotr
   21.04.2012 12:38
   Tak bym chciał, żeby o szatanie i sprawach ostatecznych mówiło się w kościele.

   Księża Katoliccy bardzo się boją mówić o działaniu złego, ale nie jego samego tylko ludzi, żeby ich nie urazić, żeby nie zrezygnowali z chodzenia na Mszę, żeby ich nie przestraszyć.

   Straszne jest to co mówię, ale prawdziwe. Co z tego, że mamy garstkę ludzi w kościele, jak więcej niż połowa z nich nie wie jakie są konsekwencje grzechu.

   Uważam, że jeśli by znali mechanizmy działania szatana, bardziej by się przy tym umieli obronić i zwracać na pewne rzeczy uwagę.

   Apeluję do biskupów, aby kapłani diecezjalni więcej mówili o działalności szatana i Jego spustoszeniu jakie może zrobić wśród ludzi i w całym Kościele Katolicki. Niech świadomość wreszcie wzrośnie katolików.
  • katolik
   21.04.2012 13:12
   Racja, każda bowiem organizacja religijna, która nie ostrzega przed możliwością wiecznego potępienia i wiecznym trwaniu katuszy piekielnych a także nie walczy z piekłem, do piekła prowadzi, bo najwięcej w piekle jest tych, co nie dowierzają, że jest piekło.
  • Moria
   21.04.2012 15:29
   «Idź precz, szatanie» (Mt 4, 10). Stanowcza postawa Mesjasza jest dla nas przykładem i zachętą do odważnego i zdecydowanego naśladowania Go. Szatan, «wladca tego świata» (J 12, 31), dniała podstępnie także i dziś. Każdy człowiek, prócz własnej pożądliwości i złego wpływu innych, doświadcza również pokus ze strony szatana — tym większych, im mniej zdaje sobie z tego sprawę. Ileż razy lekkomyślnie ulega zwodniczym podszeptom ciała i zła, a później doznaje gorzkiego rozczarowania! Trzeba zachować czujność, by szybko zareagować na każdy atak pokusy.

   bł. Jan Paweł II
   17 II 2002 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół