• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Gdańsk: Modlitwa w obronie życia

  Jan Hlebowicz

  dodane 29.12.2012 01:23

  ‒ Po II wojnie światowej zabito w Polsce ponad 25 milionów nienarodzonych dzieci. W skali całego świata zamordowano ich więcej niż miliard ‒ powiedział w homilii ks. Ludwik Kowalski.

  W kościele pw. św. Brygidy w Gdańsku, 28 grudnia, odbyła się uroczysta celebracja Święta Młodzianków Męczenników, nawiązującego do Rzezi Niewiniątek ‒ biblijnego wydarzenia opisanego w Ewangelii św. Mateusza.

  ‒ Wspomnienie o mordzie dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro, czy eutanazja ‒ możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, której wiceprezesem jest mieszkający w Gdańsku Antoni Szymański.

  W czasie liturgii, ponad sześćdziesiąt osób złożyło przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

  ‒ Ci ludzie biorą na siebie dużą odpowiedzialność. Ich modlitwa pozwała matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie. Jest to bardzo konkretny, bezinteresowny i osobisty dar, dzięki któremu ktoś ma szansę odkryć radość odpowiedzialnego rodzicielstwa ‒ mówi „Gościowi Niedzielnemu” Antoni Szymański.

  Po Mszy św. spod kościoła św. Brygidy wyruszyła procesja ze świecami i lampionami do Bazyliki Mariackiej, gdzie wierni przy figurze Matki Boskiej Pięknej odśpiewali suplikacje. 

  ‒ Wraz z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi włączajmy się poprzez modlitwę, post i inne ofiary w ruch obrony ludzkiego życia ‒ zaapelował na zakończenie ks. Ludwik Kowalski. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół