• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Opłatek z samorządowcami

  Jan Hlebowicz

  dodane 12.01.2013 17:26

  ‒ Samorząd to służba człowiekowi, społeczeństwu i dobru wspólnemu ‒ powiedział arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

  W Auli Jana Pawła II, 11 stycznia, odbyło się spotkanie opłatkowe samorządowców województwa pomorskiego z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem, metropolitą gdańskim.

  Arcybiskup zauważył, że działalność samorządów sprzyja pobudzaniu przedsiębiorczości, kreowaniu lokalnych inicjatyw, a także tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego, identyfikującego się ze swoją ojczyzną i regionem. ‒ Samorząd powinien być apolityczny, ukierunkowany na obywatela i dobro wspólnoty ‒ mówił do zebranych abp Sławoj Leszek Głódź . 

  Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, przypomniał, że podmiotem polityki prowadzonej na każdym szczeblu powinien być człowiek. Powiedział także o wyzwaniach, jakie czekają Pomorze w nadchodzącym roku. ‒ Najważniejsza jest walka z bezrobociem. Chcemy również stworzyć dobre warunki na rzecz regionalnych przedsiębiorców, którzy dając zatrudnienie, sprzyjają budżetom terenowym. Należy także przeznaczyć większe środki na opiekę nad osobami starszymi. Wejdźmy w ten nowy rok z nadzieją, że cele te zostaną przez nas wszystkich zrealizowane ‒ mówił.

  Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, podczas swojego wystąpienia podziękował metropolicie gdańskiemu za zaproszenie na wspólne kolędowanie, a także za częsty udział arcybiskupa w samorządowych uroczystościach i inicjatywach. ‒ Cieszę się, że raz w roku, przy żłóbku betlejemskim, możemy przełamać się opłatkiem. To świetna okazja do wymiany uwag i refleksji dotyczących lokalnej wspólnoty. To niezwykle inspirujące doświadczenie ‒ powiedział prezydent.

  W spotkaniu uczestniczyli m.in. Paweł Orłowski, wiceminister rozwoju regionalnego, Jan Kozłowski, europoseł, były marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Józef Reszke, starosta powiatu wejherowskiego, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, oraz Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. 

  Opłatkowy czas umilił kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Gdynia”, który wykonał najpiękniejsze polskie kolędy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół