• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dopóki czas macie, dobro czyńcie

  Jan Hlebowicz

  dodane 13.01.2013 13:42

  ‒ Św. Paweł powiedział: „dopóki czas macie, dobro czyńcie”. Podążając śladem tej myśli, przygotowaliśmy dzisiejszy bal ‒ powiedział Andrzej Urbański, dyrektor Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie.

  Opieka w hospicjum jest bezpłatna, jednak NFZ finansuje jedynie część kosztów utrzymania pacjentów. Chcąc pomagać, Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie musi pozyskiwać pozostałe środki od ludzi i instytucji dobrej woli.

  Okazją do tego był bal charytatywny pt. „Gorące serca w gorących rytmach”, który odbył się 12 stycznia w Hotelu Haffner w Sopocie.

  ‒ Ewangelia jest naszym źródłem, inspiracją, ale też wskaźnikiem pozwalającym rozeznawać rzeczywistość i jej potrzeby. Pozostaje mi życzyć wszystkim dobrej zabawy, bo przecież jest karnawał ‒ powiedział ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Podziękował także organizatorom wydarzenia oraz wszystkim, którzy na co dzień wspierają Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie i inicjatywy Caritas.

  Uczestnicy balu wzięli udział w licytacji unikatowych przedmiotów i atrakcji. Były wśród nich m.in. piłka podpisana przez Roberta Lewandowskiego czy rejs z Mateuszem Kusznierewiczem.

  Fundusze pozyskane z licytacji oraz z wejściówek przeznaczone zostaną w całości na remont dachu i codzienną działalność hospicjum.

  Wieczór umilił swoją grą zespół „Cocktail”. Jako gwiazdy wieczoru wystąpiły: ceniona sopocka śpiewaczka Bożena Harasimowicz oraz pianistka Grażyna Troć.

  ‒ W ramach działań zewnętrznych ‒ takich jak ten bal ‒ chcę informować wszystkich ludzi o potrzebach naszego domu i prosić o pomoc. Będziemy bardzo wdzięczni za każdy dar ‒ mówi odpowiedzialny za placówkę Andrzej Urbański.

  Numer konta Domu Hospicyjnego to: 18 1160 2202 0000 0001 0313 5342.  

  Więcej na temat działalności hospicjum w 3. numerze „Gościa Niedzielnego”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół