• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Charytatywny Turniej Hokejowy

  Jan Hlebowicz

  dodane 27.01.2013 22:15

  Turniej pełen gwiazd, dobrej zabawy i sportowych emocji, ma szczególny cel – wspomóc finansowo tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

  Tegoroczny Charytatywny Turniej Hokejowy odbędzie się 3 lutego w Hali „Olivia” w Gdańsku o godz. 15.00. Na lodzie zmierzą się ze sobą drużyny księży i ludzi mediów, wzmocnione sportowcami oraz osobami znanymi z życia publicznego. Specjalnym gościem Turnieju będzie Leszek Blanik, olimpijczyk.

  Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Gdańsku Oliwie i Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie.

  ‒ Na trybunach Hali „Olivia” mamy nadzieję zobaczyć kilkutysięczną publiczność. Zainteresowanie jest tak duże, głównie dzięki księżom, których parafianie mogą oglądać w niecodziennej roli. W końcu hokej jest bardzo ostrą grą, jednak jak widać odnajduje się w nim każdy ‒ mówi Waldemar Skolimowski, współorganizator.

  Oprócz meczów hokejowych organizatorzy postarali się o wiele innych atrakcji. Podczas konkursów będzie można sprawdzić swoje umiejętności strzałów na bramkę, zobaczyć profesjonalny motocykl żużlowy, zrobić zdjęcie w stroju żużlowca czy hokeisty. Program Turnieju urozmaicą również pokazy gry w hokeja najmłodszych adeptów tej dyscypliny, planowany jest występ grupy jazdy synchronicznej i figurowej. Odbędzie się również pokaz jazdy gokartem po lodowisku. Podczas całego turnieju będzie można wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywa. Za przysłowiową złotówkę będzie można zjeść smaczną zupę, przygotowaną przez szefa kuchni restauracji Mon Balzac. Wszystkie pieniądze zebrane w ten sposób zasilą pulę przeznaczoną na charytatywny cel.

  Bilety-cegiełki w cenie 5zł są do nabycia: w wybranych parafiach Archidiecezji Gdańskiej, w sklepie sportowym Rebel Sport ul. Elizy Orzeszkowej 2 w Gdańsku, w kasach Hali „Olivia” przed turniejem (od godz. 14.00).

  Honorowy patronat nad Turniejem objął ks. abp Sławoj Leszek Głódź oraz Rektor AWFiS w Gdańsku prof. dr hab. Waldemar Moska.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół