• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nie tylko w piątki

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 08.03.2013 12:14

  – Wasza tak liczna obecność jest wielkim świadectwem wiary – podkreślał podczas pierwszej w tym roku Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej o. Daniel Szustak, kustosz sanktuarium.

  W okresie Wielkiego Postu Kalwaria Wejherowska staje się swoistym centrum modlitwy. Dla ludu archidiecezji gdańskiej i całych Kaszub to miejsce wyjątkowe, do którego od wieków pielgrzymowali ci wszyscy, którzy chcieli połączyć przeżywanie męki Pańskiej z konkretnym wysiłkiem fizycznym. Wejherowskie dróżki wypełniają się więc co piątek tysiącami wiernych podążających od kapliczki do kapliczki.

  W każdy piątek Wielkiego Postu w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie o godz. 15 sprawowana jest Msza św., po której można ucałować relikwie Krzyża św. Następnie ulicami miasta wyrusza procesja, aby na okalających Wejherowo wzgórzach rozważać tajemnice męki Chrystusa.

  Do Wejherowa pielgrzymują także wspólnoty i duszpasterstwa archidiecezji.

  9 marca, swoją Drogę Krzyżową przeżywać tam będzie Akcja Katolicka. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 10 odprawiona w kościele oo. franciszkanów.

  Tydzień później, w sobotę 16 marca o godz. 11 przy pierwszej stacji rozpocznie się Droga Krzyżowa dla młodzieży archidiecezji Gdańskiej, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

  W Niedzielę Palmową  24 marca, odbędzie się natomiast inscenizacja wjazdu Chrystusa do Kaszubskiej Jerozolimy. O godz. 10.30 wierni zbiorą się przy Bramie Oliwskiej (ul. 12 Marca), skąd nastąpi przemarsz do wejherowskiej Kolegiaty. O godz. 15. przy Kaplicy Piłata rozpocznie się misterium męki Pańskiej. W przedstawieniu udział weźmie Młodzieżowa Miejsko - Parafialna Orkiestra Dęta „Fermata”.

  W inscenizacji misteriummęki Pańskiej będzie można uczestniczyć także w Wielki Piątek, 29 marca, o godz. 10. Tak, jak w Niedzielę Palmową rozpocznie się ona przy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół