• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Ambasador USA spotkał się z metropolitą

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 15.03.2013 18:26

  Podczas jednodniowej wizyty w Gdańsku, 15 marca, ambasador USA w Polsce Stephen D. Mull odwiedził Oliwę, by tam spotkać się z metropolitą gdańskim abp. Sławojem Leszkiem Głódziem.

  Po prawie godzinnej rozmowie arcybiskup wraz z ambasadorem udali się do katedry oliwskiej. Wysłuchali tam koncertu organowego. Chwile spędzone w katedrze były okazją do krótkiego zwiedzenia obiektu. Dyplomata odwiedził też kryptę, gdzie oddał hołd zmarłym biskupom gdańskim.

  Wcześniej Stephen D. Mull złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. – Zapamiętam to miejsce do końca życia, bo byłem tutaj zatrzymany przez milicję – wspominał wydarzenia z 1984 roku ambasador. Podkreślał też, że poświęcenie stoczniowców było ważnym krokiem ku demokracji w Polsce.

  Podczas wizyty w Gdańsku ambasador USA spotkał się także z prezydentem Lechem Wałęsą, z którym zna się od 1984 roku, oraz z przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą. Tematem spotkania z przewodniczącym "Solidarności" były palące problemy świata pracy: kryzys, bezrobocie, a także coraz bardziej elastyczny rynek pracy.

  Dyplomata zapowiedział, że w kwietniu planuje złożyć wizytę w Gdyni.

  Stephen D. Mull to 27. ambasador USA akredytowany w Polsce od roku 1919. Został zaprzysiężony 24 października przez sekretarz stanu USA Hillary Clinton. W przeszłości już dwukrotnie pełnił służbę dyplomatyczną w Warszawie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Aaron
   03.04.2011 19:43
   Lecz czy może Bóg dać ludziom jakieś inne objawienie które jest sprzeczne z Objawieniem Jezusa Syna Bożego i odwiecznego słowa Boga?
   A w Apokalipsie jest mowa o fałszywym proroku.
   Jezus posiadał atrybuty Boskie-jak więc koran może być od Boga uznając Jezusa tylko za proroka- kto chce ludzi zwieść to wiemy bo czyni to od początków od raju.
   Myślę więc że Apokalipsa ma na myśli Mahometa jako fałszywego proroka, i jest to zwiedzenie sporej części ludzkości.
   I wszelkie gadki o tym co łączy są czymś nie na miejscu. Bo diabeł też wierzy w boga on go nawet zna , czy więc mamy z nim trzymać sztamę tylko dlatego że wspólnie dajemy wiarę w Boga.
   Są tylko dwa obozy Jezusa i Szatana i cała rzeczywistość jest tak spolaryzowana.
   To jest walka duchowa ponad tym co widzimy i która ogarnia wszystkie przejawy działalności Ludzi na ziemi.
   Ale Szatanowi puszczają już nerwy to widać po zachowaniu jego sługusów każących zakrywać krzyż gdziekolwiek przemawiają jego niewolnicy Jak minister Hall, jak Obama na o zgrozo Georgetown-jezuickim Uniwersytecie.
   Módlcie się i wierzcie w Ewangelię świt zwycięstwa i wypełnienia się planu Bozego jest bliski .
   Czas jest krótki

  • Bolek
   04.04.2011 00:38
   Tytuł artykułu brzmi: "Czy Koran jest pismem objawionym?", natomiast w tekście brak odpowiedzi na to pytanie. To po pierwsze. Po drugie - Allah jest imieniem jednego z arabskich diabłów i zrównywanie go z Jedynym Bogiem w Trójcy Świętej jest bluźnierstwem i ciężkim grzechem przeciw pierwszemu przykazaniu! Allah NIE JEST Bogiem! i nigdy nie był. Tak samo, jak Mahomet NIE BYŁ Prorokiem Boga, lecz, co najwyżej prywatną osobą, która stworzyła najgroźniejszą sektę świata (i najliczniejszą). Przestańcie wreszcie zrównywać złe duchy z Najwyższym!
  • Gość
   10.06.2017 11:00
   Mahomet jest fałszywym prorokiem, który zwiódł wielu. Jego nauki są sprzeczne z Biblią. Islam nie jest religią pokoju. To jest system. Skoro muzułmanie uważają, że Mahomet jako prorok stoi wyżej od Jezusa to dlaczego wierzą, że przy końcu świata przyjdzie Jezus a nie Mahomet? ISLAM to fałszywa religia.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół