• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Filmowe „Echa Katynia”

  Dariusz Olejniczak

  dodane 08.04.2013 21:39

  Tegoroczny przegląd filmowy „Echa Katynia” odbędzie się po raz pierwszy w kilku miastach Polski równocześnie. Jednym z tych miast jest Gdynia. Dokumenty poświęcone Zbrodni Katyńskiej i innym zbrodniom popełnionym przez reżimy totalitarne XX wieku będzie można obejrzeć w najbliższy czwartek (11 kwietnia) w gdyńskim Klubie Filmowym przy ul. Waszyngtona 1. Pokazy rozpoczynają się o godz. 17.00.

  W Gdyni zaplanowano projekcje trzech filmów poświęconych zbrodni w Piaśnicy, tzw. obławie augustowskiej i Zbrodni Katyńskiej.
   
  W programie:
   
  „Pamięć. Tajemnica lasów Piaśnicy"
  reżyseria: Mirosław Krzyszkowski, Dariusz Walusiak
  produkcja: Bogdan Wasztyl
  szczegóły: Polska, 2011, 40 min.

  Film został zrealizowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento i jest opowieścią o zbrodniach hitlerowskich dokonanych na Pomorzu w czasach II wojny światowej.

  „A very polish secret / A może tego nie wolno mówić..."
  reżyseria: Jacek Petrycki
  szczegóły: Polska, Wielka Brytania, 1988, 40 min.

  Nakręcony w drugim obiegu w latach 80. obraz, opowiadający o mieszkańcach Suwalszczyzny zamordowanych przez komunistów w 1945 roku w czasie tzw. obławy augustowskiej. Początkowo pokazywany był legalnie w Wielkiej Brytanii. W Polsce krążył w obiegu podziemnym.
   
  „Zbrodnia Katyńska"
  reżyseria: Maciej Sieński
  szczegóły: Polska, 1991, 40 min.

  Jeden z pierwszych filmów o Zbrodni Katyńskiej powstałych po upadku systemu komunistycznego w Polsce. W produkcji wykorzystano cenne materiały archiwalne. Autor w przejrzysty sposób przedstawił kontekst historyczny zbrodni.
   
  Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze potwierdzenie obecności pod numerem telefonu: 58 669 05 36. Przegląd jest skierowany do widzów, którzy ukończyli 14 rok życia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół