• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Adoptowali nienarodzone

  Jan Hlebowicz

  dodane 08.04.2013 23:02

  ‒ Kościół katolicki bronił, broni i będzie bronił życia od poczęcia aż naturalnej śmierci ‒ powiedział w czasie homilii ks. Jan Uchwat.

  W Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie 8 kwietnia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia. Rozpoczął je ks. Jacek Nawrot głosząc konferencję pt. „Kto nie jest zraniony miłością, nigdy nie osiągnie prawdziwego zdrowia”. Centralnym punktem obchodów była uroczysta Msza św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, której przewodniczył ks. Grzegorz Szamocki, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

  Duchowa adopcja to 9. miesięczna, codzienna modlitwa za dziecko, które zagrożone jest aborcją, ale także za rodziców o zmianę nastawienia do wartości życia. Może podjąć ją każdy chrześcijanin, niezależnie od wieku. Duchową adopcję rozpoczynamy każdorazowo od złożenia uroczystej przysięgi, w czasie której zobowiązujemy się do odmawiania krótkiej modlitwy adopcyjnej w intencji poczętego dziecka i jego rodziców pt. „Panie Jezu” i jednej Tajemnicy Różańca św.

  Ks. Jan Uchwat pracownik Poradnictwa Rodzinnego archidiecezji gdańskiej podkreśla, że  duchowa adopcja leczy zranienia wewnętrzne wywołane grzechem aborcji. ‒ Pozwala penitentom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynoszące spokój wewnętrzny oraz pokój ich sercom ‒ mówi. Według ks. Uchwata praktyka adopcyjna kształtuje w człowieku postawy prorodzinne, pogłębia jego kontakt z Bogiem, uczy systematycznej modlitwy oraz formuje go duchowo.

  Od pewnego czasu ks. Jan Uchwat współtworzy ogólnopolską stronę internetową http://www.duchowaadopcja.com.pl.Witryna została założona przez Zdzisława Arkuszyńskiego, byłego więźnia Auschwitz-Birkenau, który działalnością pro-life wyraża swoją wdzięczność Matce Bożej za dar ocalonego życia. ‒ Strona już niebawem będzie funkcjonowała w nowej, profesjonalnej szacie graficznej. Pomagają mi w tym klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Zależy mi na promocji tej ważnej inicjatywy  ‒ wyjaśnia ks. Uchwat.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół