• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nowe czytelnie w gdańskich tramwajach

  Jan Hlebowicz

  dodane 23.04.2013 08:36

  ‒ Tym razem książek starczy dla wszystkich czytelników, niezależnie od tego ilu pod wpływem lektury zechce zabrać je ze sobą do domu ‒ zapewnia Michał Piotrowski z Biura Prasowego Miasta Gdańska.

  Przypomnijmy, że na początku stycznia w Gdańsku ruszyła promująca czytelnictwo akcja bookcrossingowa pt. „Przyjazna komunikacja zbiorowa w Gdańsku: promocja czytelnictwa w środkach komunikacji miejskiej”. W specjalnie oznakowanych tramwajach marki PESA zamontowane zostały dwie torby wypełnione książkami o zróżnicowanej tematyce. Każdy pasażer mógł wybrać odpowiadającą mu publikację i czytać ją w czasie jazdy. Ponad 200 tytułów przekazała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. W pierwszym tygodniu akcji pasażerowie zabrali ze sobą do domu około 40 proc. książek. Przez następne dni ubywały kolejne. W końcu, z 200 egzemplarzy nie zachował się ani jeden.

  23 kwietnia w gdańskich tramwajach pojawią się zupełnie nowe książki. Wznowienie akcji wiąże się z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich ‒ dorocznego święta organizowanego przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa.

  Tym razem zamiast wkładać lektury do siatek umieszczonych w pojazdach, WiMBP i ZKM proponują pasażerom ściąganie książek ze specjalnych półek wprost do telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

  ‒ W 35 PESACH pojawią się plakaty przedstawiające półki z książkami. Z każdej półki będzie można ściągnąć dowolne tytuły bezpośrednio na telefon, za pomocą kodów QR. Na początek proponujemy czytelnikom klasykę: na tramwajowych półkach z książkami znajdą oni pozycje z serwisu wolnelektury.pl, który jest partnerem akcji. Księgozbiór będzie systematycznie wymieniany – w pierwszej odsłonie udostępnimy około 100 różnorodnych tytułów – mówi Paweł Braun, dyrektor WiMBP w Gdańsku.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół