• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Spotkanie wspólnoty Caritas

  Dariusz Olejniczak

  dodane 15.05.2013 16:51

  Podopieczni Caritas Archidiecezji Gdańskiej, wolontariusze i pracownicy uczestniczyli w Dniu Godności Niepełnosprawnych w Trąbkach Wielkich. Wśród gości byli także księża opiekujący się dziełem Caritas oraz arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.

  Wspólne świętowanie 15 maja rozpoczęło nabożeństwo majowe w sanktuarium Matki Boskiej Trąbkowskiej. - Matka Boża Trąbkowska wita was serdecznie w swoim sanktuarium, w miejscu, które obrało sobie Jej patronat - mówił do zgromadzonych w świątyni metropolita gdański. - Ona opiekuje się nie tylko tym miejscem, nie tylko tą miejscowością i gminą, ale całą archidiecezją gdańską. Przybywamy do Niej jako dzieci; młodsze, starsze. Matka Boża jest naszą Matką, ale każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Anioł Stróż przedstawiany jest jako ten, który towarzyszy dzieciom przechodzącym przez rzekę. Chroni je na mostku od nieszczęścia. Ale Anioła Stróża widzicie w konkretnych ludziach, którzy wam posługują. Kim na przykład są wolontariusze? To chodzący aniołowie, którzy poświęcają swój czas ludziom cierpiącym. Takim Aniołem Stróżem jest Caritas naszej archidiecezji. Caritas to miłość. Aniołami Stróżami są także wszyscy ludzie dobrej woli, którzy wspierają działalność naszej Caritas - pracownicy, dyrektorzy.

  Abp Sławoj Leszek Głódź mówił też o celu spotkania. - Jesteśmy tu, by pomodlić się i dziękować za każde dobro jakiego doświadczamy, ale także, by być razem w grupie, by czuć się wspólnotą - mówił metropolita.

  Po nabożeństwie odbył się festyn, a uczestnikom i organizatorom sprzyjała majowa aura. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli gminy Trąbki Wielkie z wójtem Błażejem Konkolem oraz działaczy lokalnych organizacji i nauczycieli wraz z dziećmi i młodzieżą szkolną.

  Dzieci z przedszkola i kilku placówek szkolnych urozmaiciły festyn swoimi występami tanecznymi i śpiewem. Przygotowano też inne atrakcje, m.in. gry i zabawy zręcznościowe oraz bufet serwujący ciepły bigos i kiełbaski z grilla. Nie zabrakło pysznego ciasta.

  - Jesteśmy tu także po to, by cieszyć się tym, co dostajemy, a dostajemy tak wiele - powiedział do zgromadzonych ks. Janusz Steć. - To święto jest bardzo ważnym dniem dla Caritas. Cieszymy się, że udaje się nam realizować kolejne inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych. Jedną z nich jest otwarty w zeszłym tygodniu bar mleczny w Gdyni. Znalazło w nim pracę 11 niepełnosprawnych ludzi. Także to dzieło polecamy w modlitwach Matce Boskiej Trąbkowskiej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół