Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Pomorski Piknik Seniora

- Celem i głównym założeniem Światowego Dnia Praw Osób Starszych jest propagowanie wiedzy na temat dostępnych form pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz zwrócenie uwagi na problem pozbawiania godności i należytego szacunku ze względu na wiek - wyjaśnia Gabriela Dudziak, pełnomocnik prezydenta miasta Gdańska ds. seniorów.

Przy alei Grunwaldzkiej 5, w siedzibie Fundacji Regionalne Centrum Informacji oraz Wspomagania Organizacji Pozarządowych, 15 czerwca po raz pierwszy odbędzie się Pomorski Piknik Seniora.

Organizatorzy przewidzieli sporo atrakcji i niespodzianek. W programie znajdą się m.in. pokazy pierwszej pomocy i samoobrony dla seniorów. Ponadto, zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach prowadzonych przez zaproszonych gości. Wśród nich będzie mgr Tomasz Snarski, który opowie m.in. o kwestiach związanych z prawem cywilnym dla seniora, czy też o osobie starszej jako pokrzywdzonej w postępowaniu karnym. Marzena Paluch przybliży natomiast tematykę dojrzewania do starości. Swoją obecność potwierdzili również Miejski Rzecznik Praw Konsumenta oraz przedstawiciele Biura Porad Prawnych i Informacji Obywatelskiej w Gdańsku.

Obecność zaproszonych gości oraz organizacji będzie okazją do zapoznania się z ofertą bezpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez ośrodki, które stanowią cenne wsparcie zarówno dla osób dotkniętych różnymi formami przemocy, jak również dla tych, którzy nie chcą obojętnie przyglądać się krzywdzie osób w swoim najbliższym otoczeniu.  Poruszone zostaną kwestie takie jak: dyskryminacja, przemoc wobec osób starszych oraz sposób ubiegania się o orzeczenie o niepełnosprawności.

W trakcie trwania imprezy wystawione zostaną stoiska reprezentujące działalność organizacji nastawionych na pomoc osobom starszym oraz stoiska organizacji senioralnych. Oprawę muzyczną zapewni zespół "Bryza". Około 16.00, na zakończenie pikniku, wykonane zostanie grupowe zdjęcie wszystkich uczestników.

- Prosimy wszystkich seniorów, aby nie siedzieli tego dnia w domu, tylko zabrali swoje dzieci oraz wnuki i wzięli udział w wydarzeniu. Szykuje się świetna zabawa! - zachęcają organizatorzy.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy