Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Terroryści na promie przejdź do galerii

Atak terrorystyczny na prom pasażerski, pożar statku, pasażerowie za burtą. To na szczęście tylko ćwiczenia antyterrorystów, które odbyły się z okazji Święta Morza w piątek 28 czerwca między wejściem południowym Portu Gdynia a falochronem Mariny.

Pokaz rozpoczął się o godz. 14. Według przyjętego scenariusza, prom "Stena Spirit" został opanowany przez grupę terrorystów. Część pasażerów została ranna, niektórzy znaleźli się za burtą. Po pewnym czasie na promie wybuchł pożar.

Po rozpoznaniu lotniczym antyterroryści z elitarnej jednostki policji Biura Operacji Antyterrorystycznych przeprowadzili ze śmigłowca MI-8 desant na pokład statku. Z wody działania prowadzili antyterroryści z "Formozy" i jednostki "Grom". W akcji wziął również udział śmigłowiec SW-4 "Puszczyk" oraz śmigłowiec ratunkowy Marynarki Wojennej RP. Na zakończenie widowiska holownik pożarniczy "Centaur II" kurtyną wodną ugasił ogień na pokładzie "Steny Spirit".

W widowiskowym pokazie działań ratowniczych i antyterrorystycznych uczestniczyła załoga promu. W rolę pasażerów za burtą, których z wody podjął statek ratowniczy SAR-3000 "Sztorm", wcielili się podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy