Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Festiwal Orkiestr Wojskowych

Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania, Mażoretki z Klubu 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego z Gliwic, Tamburmajorki 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej to tylko niektóre z zespołów biorących udział w rozpoczętym 27 czerwca Festiwalu Orkiestr Wojskowych 2013.

Pierwszego dnia festiwalu, w czasie koncertu inauguracyjnego, mieszkańcy Gdyni mogli usłyszeć utwory Georgesa Bizeta i Louisa Ganne'a. Wykonała je znakomita Orkiestra "Transmissions" z Francji. Dzieła Franciszka Liszta i Johannesa Brahmsa zaprezentowała Orkiestra Węgierskich Sił Zbrojnych. Koncert otworzył ppłk Paweł Lewandowski, główny dyrygent i dyrektor artystyczny festiwalu.

W piątek 28 czerwca na skwerze Kościuszki odbył się pierwszy koncert galowy tegorocznej imprezy. Orkiestry zaprezentowały własne programy choreograficzne i muzyczne, ujęte w tzw. musztrę paradną. Zespołom towarzyszyli tancerze, mażoretki, a także grupy bojowe.

W sobotę wieczorem odbędzie się II koncert galowy festiwalu połączony z występem zespołu Lady Pank. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni oraz defilada orkiestr. W niedzielę z kolei o godz. 11 ulicą Świętojańską przejdzie Parada Orkiestr, a o godz. 14.30 w Gdyni-Orłowie odbędzie się koncert na molo, w czasie którego będzie można ostatni raz posłuchać utworów w wykonaniu zespołów wojskowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy