• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Baltic Sail 2013

  Jan Hlebowicz

  dodane 02.07.2013 19:56

  - Impreza ma integrować środowisko żeglarskie i propagować marynistyczne dziedzictwo Gdańska - informują organizatorzy.

  Na Baltic Sail - największą międzynarodową imprezę żeglarską Gdańska - przypływają żaglowce i jachty z całej Polski i Europy. Cumują w marinie, w samym centrum miasta, przy ul. Szafarnia.

  W Gdańsku zagości wiele ciekawych jednostek pływających. Wśród nich znajdzie m.in. "STS Kruzenshtern", czteromasztowiec, jeden z trzech największych żaglowców świata.

  - Nie co dzień ogląda się z bliska tak imponujące żaglowce. Obecność "STS Krushenstern" na Baltic Sail to naprawdę wielkie święto dla wszystkich miłośników windjammerów - statków budowanych na przełomie XIX i XX wieku. Tak potężny czteromasztowiec pod żaglami, to widok zapierający dech w piersiach! - zapewniają organizatorzy.

  "STS Kruzenshtern" dostępny będzie dla wszystkich zwiedzających, podobnie jak pokłady pozostałych żaglowców goszczących w Gdańsku.

  Dziewięć jednostek z Polski i z zagranicy codziennie wypływać będzie na wody Zatoki Gdańskiej. Pierwsze rejsy rozpoczną się od godziny 9.00, a ostatnie od godziny 17.00, każdy trwa około czterech godzin.

  Katamaran StaMaria zabierze pasażerów w rejsy przy zachodzie słońca - wypłynięcie zaplanowane jest na godzinę 19.00.

  W gronie żaglowców obecnych na Baltic Sail, pojawi się długo oczekiwany gość - "STS Generał Zaruski" po rewitalizacji.

  Do stałych elementów Baltic Sail należą także: Festiwal Szanty pod Żurawiem, regaty Nord Cup, wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna oraz parada żaglowców na Motławie.

  Ponadto tegoroczną edycję wzbogacą rekonstrukcje historyczne m.in. bitwa morska z udziałem żaglowców oraz grup rekonstruktorów z Gdańska (Garnizon Gdańsk) i z Rosji.

  Gościem honorowym i komandorem zlotu od 2009 roku jest Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski .

  Dokładny program wydarzenia na stronie organizatorów: www.balticsail.pl

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół