Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Żołnierze nie zawiedli przejdź do galerii

W sobotę 20 lipca Marynarka Wojenna pomogła spełnić marzenia dzieci chorych na raka. Podopieczni Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei" przylecieli śmigłowcem MW "Anakonda" z Białegostoku do Gdyni-Babich Dołów, by zobaczyć długo wyczekiwany mecz piłkarski Lechia Gdańsk-FC Barcelona, na który zostali zaproszeni.

Na kilka dni przed meczem fundacja z Białegostoku zwróciła się do Marynarki Wojennej z prośbą o pomoc w spełnieniu marzeń. Chodziło o transport lotniczy chorych onkologicznie dzieci, dla których wielogodzinna podróż pociągiem bądź autobusem byłaby zbyt wyczerpująca.

Mimo że hiszpańscy piłkarze zawiedli, żołnierze nie wycofali się z danej obietnicy. Zamiast meczu, pokazali dzieciom największe atrakcje Trójmiasta. - Odwołanie meczu to dla nas wielki żal. Bardzo chcieliśmy w nim uczestniczyć. Jednak mimo że mecz się nie odbędzie, wyprawa i lot śmigłowcem są dużą frajdą - mówiła Magda z Białegostoku, podopieczna fundacji.

Tego samego dnia z płyty lotniska w Gdyni-Babich Dołach wystartowały należące na Marynarki Wojennej śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ, które wraz z samolotami patrolowymi "Bryza" brały udział w pokazie lotniczym nad Zatoką Pucką, zorganizowanym w okazji Święta Lotnictwa.

Więcej o współpracy Marynarki Wojennej i Fundacji "Bajkowa Fabryka Nadziei" w numerze 31. "Gościa Gdańskiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy