• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Leśny przystanek

  Jan Hlebowicz

  dodane 07.08.2013 00:29

  - Oczekiwanie na autobus na zielonej trawie w towarzystwie jelenia i leśnej roślinności? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak jest to możliwe - mówi Jacek Leszewski, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

  Kilka dni temu gdański przystanek autobusowy usytuowany naprzeciwko Dworca Głównego  zmienił się w leśną oazę. "Przystanek Las" do 15 sierpnia będzie cieszył oczy gdańszczan i turystów korzystających z komunikacji miejskiej.

  W ramach akcji "Lasy Państwowe. Zapraszamy" witryna przystanku wyklejona została leśną fototapetą. Obiekt udekorowany jest także sadzonkami drzew i krzewami, zaś wnętrze przystanku wyłożone zostało prawdziwą trawą.

  Ta niecodzienna kampania promocyjna, realizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku,  ma zachęcić gdańszczan do odkrywania uroków lokalnych lasów. A na terenie Gdańska jest ich ponad 4 600 ha, co oznacza, że na jednego mieszkańca przypada 100,5 m2 powierzchni terenów leśnych.

  - Lasy są łatwo i zawsze dostępne. Pobyt w nich - nielimitowany. Opcje dojazdu - wszystkie preferowane. I wiele atrakcji - najlepsza sala treningowa, uzdrowisko i gabinet psychologiczny w jednym, więcej rozrywek niż w jakiejkolwiek galerii handlowej, piękne widoki i możliwość zrobienia zdjęć, których pozazdroszczą znajomi - podkreśla Jacek Leszewski.

  - A jednak nie korzystamy z lasów zbyt często, uznając być może, że zawsze będzie na to czas. Według ankiety PBS jedna piąta Polaków odwiedza las przynajmniej raz w miesiącu lub częściej, a blisko połowa tylko okazjonalnie. Tymczasem bez lasu trudno wyobrazić sobie prawdziwie relaksujące wakacje, zarówno dłuższy urlop, weekendowy wypad, czy kilkugodzinny piknik. Zapraszamy na leśny przystanek i do gdańskich lasów - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: GDAŃSK, LAS, ZDROWIE

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół