Nowy numer 21/2018 Archiwum

Przygotuj się do sakramentu małżeństwa

Weekendowy kurs przedmałżeński to jedna z propozycji bezpośredniego, przewidzianego przez przepisy kościelne, przygotowania się do sakramentu małżeństwa.

W parafii św. Anny i Joachima (ul. Sucha 3) w Gdańsku-Letniewie w dniach 6-8 września odbędzie się weekendowy kurs dla narzeczonych „Czystość Serca”. Zajęcia będą prowadzone przez duszpasterza, lekarza i kilka par małżeńskich. Uczestnictwo w weekendzie pozwoli na otrzymanie zaświadczenia o odbyciu kursu przedmałżeńskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 sierpnia. Więcej informacji oraz możliwość zapisów pod adresem: kurswczs@gmail.com.

W Domu Rekolekcyjnym im. Św. Wojciecha w Straszynie (ul. Jana Pawła II 9) weekendowy kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 11-13 października. Zajęcia prowadzone będą zarówno przez kapłanów (duszpasterz małżeństw, prawnik) jak i świeckich (psycholog, szkoleniowiec, małżeństwa z różnym stażem). Jak zapowiadają organizatorzy – nie zabraknie tematów związanych z ludzką miłością, seksualnością, porozumiewaniem się, rozwiązywaniem konfliktów i wychowywaniem dzieci… Będzie czas na dialog, modlitwę oraz spowiedź. Zapisy na kurs w Straszynie pod adresem: xkrzybor@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma