• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Brutalna bójka w Gdyni

  ks. Rafał Starkowicz, Stefan Sękowski /RMF24.pl

  dodane 19.08.2013 11:49

  Kilkusetosobowa grupa pseudokibiców drużyny Ruchu Chorzów pobiła się w niedzielne popołudnie z członkami załogi szkolnego żaglowca Akademii Marynarki Wojennej w Meksyku - "Cuauhtemoc".

  AKTUALIZACJA: Są różne wersje wydarzeń. Według jednej przybyli na mecz piłkarskiego Pucharu Polski pseudokibice zaatakowali odpoczywających na plaży Meksykanów, którzy wczoraj przypłynęli do Gdyni żaglowcem "Cuauhtemoc". Według relacji świadków, pseudokibice odpalali race, pili alkohol, biegali za Meksykanami po całej plaży, kopiąc ich, rozbijając butelki na głowach i wyzywając. Kilka osób zostało pobitych do nieprzytomności. Jedna z raną kłutą nadal przebywa w szpitalu.

  Z kolei inni świadkowie twierdzą, że do bójki doszło po tym, jak Meksykanie napastliwie zachowywali się wobec turystów. Gdy kobieta odpowiedziała na agresywną zaczepkę marynarza w sposób, który mu nie odpowiadał, otrzymała cios w twarz. Wówczas kibice zaczęli reagować i rozpętała się bójka.

  Jak twierdzą internauci, policja nie reagowała na ich telefony alarmowe i pojawiła się stanowczo za późno. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, wydał oświadczenie, w którym zdecydowanie potępił zachowanie chorzowian.

  Zatrzymania po bójce na plaży (materiał zmodyfikowany z uwagi na ochronę danych osobowych)
  policjapomorska

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • beatame110
   19.08.2013 08:59
   ranę kłutą otrzymał kibic od melsykańskiego marynarza - należałoby to zaznaczyć
  • kalafi0r
   19.08.2013 09:04
   To meksykańscy żołnierze ostrymi narzędziami zaatakowali nieuzbrojonych kibiców Ruchu:

   http://niezalezna.pl/44947-meksykanscy-zolnierze-ostrymi-narzedziami-zaatakowali-nieuzbrojonych-kibicow-ruchu

   Tefałen i GieWu to załgane szmaty.
  • rianku
   19.08.2013 09:30
   Przemocy nic nie usprawiedliwia, ale... http://niezalezna.pl/44947-meksykanscy-zolnierze-ostrymi-narzedziami-zaatakowali-nieuzbrojonych-kibicow-ruchu

   Warto dociec, jaka była prawda, bo któreś media kłamią.
  • berta545
   19.08.2013 11:04
   Z przykrością zauważam, że redakcja GN od pewnego czasu w sprawach społecznych wpisuje sie w nurt "jedynie słusznych mediów". Jakiś czas temu była to entuzjastyczna ocena radia trójki, a tak naprawdę "trujki" Również kilka tygodni temu red. F. Kucharczak wykazał się zdecydowaną czujnością ideologiczną w sprawie Radwańskiej, a to że popierał tych, którzy atakowali Agnieszkę za jej postawę patriotyczną, wykorzystując zdjęcia- akty, na marginesie bardzo ładne i zupełnie asksualne, nie miało znaczenia. Teraz informacja o Gdyni. Treśc żywcem powtórzona za TVN czy GW, bez rozeznaia sytuacji czy zapoznania się ze stanowiskiem drugiej strony. Jedno zdanie, a kilka przekłamań zaczynając od kilkuset , a skończywszy na pobiciu. To meksykański kadet spoliczkował dziewczynę bo nie pozwoliła sie obmacywać i pchnął nożem kibica. Gratuluję obiektywizmu.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół