• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jak po szynach

  Jan Hlebowicz

  dodane 25.09.2013 17:31

  Targi Trako to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.

  Innowacyjne produkty, nowoczesne rozwiązania i niespodzianki dla zwiedzających - wszystko to już od 24 września w ramach X Jubileuszowych Targów Kolejowych Trako 2013, organizowanych po raz pierwszy w AmberExpo. W targach, które potrwają do 27 września, bierze udział 510 wystawców z 25 krajów.

  W środę podpisana została umowa na dostawy nowych tramwajów Pesa Jazz Duo dla Gdańska. Pięć dwukierunkowych pojazdów będzie obsługiwać nową trasę na Morenę. Jednak pasażerowie gdańskiej komunikacji skorzystają z tramwajów już pod koniec przyszłego roku, a więc na ponad pół roku wcześniej przed uruchomieniem nowej trasy.

  Z kolei w czwartek Pesa planuje podpisać umowę z Szybką Koleją Miejską na dokończenie modernizacji pociągów, rozpoczętą i nieukończoną przez firmę Tabor Szynowy Opole. Składy wykonane przez bydgoskiego producenta mają być gotowe w terminie 13 miesięcy od daty podpisania umowy.

  Oprócz przestrzeni wystawowej impreza zajmuje też przylegające do obiektu tory kolejowe. To tam przy peronie SKM Stadion Expo, podstawiony zostanie pociąg Pendolino, którym w przyszłości będziemy podróżować z Trójmiasta do Warszawy. Będzie on dostępny dla zwiedzających 26 i 27 września.

  W czwartek odbędzie się debata ekspertów z dziennikarzami nt. "Pendolino - fakty i mity". - Jej celem jest propagowanie i umacnianie rzetelnych informacji dotyczących taboru zamówionego przez PKP Intercity i jego funkcjonowania w Polsce. Wobec szerokiego zainteresowania tematem i różnorodnych - często niemających pokrycia w prawdzie - informacji funkcjonujących w przekazach publicznych, uzasadnione jest przedstawienie na eksperckim poziomie faktycznych danych - informują organizatorzy. - Dobór panelistów zapewni merytoryczny poziom dyskusji i umożliwi odkłamanie różnorodnych opinii funkcjonujących w mediach, a nawet w środowiskach eksperckich - dodają.

  Jubileuszowym Targom Trako towarzyszy kolejna edycja "Świata Małej Kolei", wydarzenia współorganizowanego przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych, który pokaże m.in. makietę stacji rozrządowej oraz makietę z prezentacją współczesnego taboru obecnego głównie na niemieckich torach. Swoją kolekcję (jedną z największych w Polsce) zaprezentuje także ksiądz Janusz Grygier. Pokaz noszący tytuł "Satyry kolejowe" w ciekawy oraz pełen humoru sposób ukazuje kolej w "krzywym zwierciadle".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół