Nowy numer 16/2018 Archiwum

Dni seniora

W programie Gdańskich Dni Seniora znalazły się występy, pokazy, koncerty i prezentacje.

W restauracji Hotelu Mercure-Hevelius w Gdańsku 4 października o 18.00 odbędzie się VIII Miejski Bal Seniora. Uroczystość adresowana jest do 250 starszych wiekiem gdańszczan, wśród których będą mieszkańcy domów pomocy społecznej, rodzinnych domów pomocy działających na terenie miasta, uczestnicy dziennych ośrodków wsparcia dla osób starszych i klubów seniora. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji i niespodzianek.

Następnego dnia o 17.00 w bazylice św. Brygidy w Gdańsku seniorzy wysłuchają niezwykłego koncertu pt. "Św. Brygida muzyką piękna" z udziałem Cantate Fratres i Kapeli Mariackiej pod dyrekcją Joanny Orzeł. Repertuar muzyczny koncertu czerpać będzie z geniuszu J.S. Bacha oraz esencjonalnego stylu G.F. Haendla.

Z kolei 6 października o 10.30 w bazylice Mariackiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób starszych, której przewodniczył będzie ks. infułat Stanisław Bogdanowicz.

Tego samego dnia w Parku Naukowo-Technologicznym od 12.00 na seniorów i ich rodziny czekać będzie wiele atrakcji, m.in. występy, pokazy i prezentacje. Równocześnie czynne będą stoiska informacyjne, przy których udzielone zostaną porady z zakresu zdrowia, żywienia, urody i pomocy prawnej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma