• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Kijki w dłoń!

  Jan Hlebowicz

  dodane 05.10.2013 15:01

  - Nordic walking to sport dedykowany ludziom w każdym wieku. Chodzi przede wszystkim o to, by wyjść z domu, trochę się poruszać i spalić odrobinę kalorii - mówi Robert Brzeziński, dyrektor Pucharu Polski Nordic Walking.

  W Gdańsku 5 października odbyły się ostatnie zawody w ramach Pucharu Polski Nordic Walking. Zawodnicy wystartowali na dystansie 20, 10 i 5 kilometrów. Oficjalne wyniki można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Federacji Nordic Walking: www.pfnw.eu/index.php?page=ppnw2013.

  Wszyscy uczestnicy Pucharu Polski otrzymali pakiety startowe zawierające posiłek regeneracyjny, kupony zniżkowe na sportową odzież i obuwie, profesjonalne skarpety do nordic walking, puszki z napojem izotonicznym oraz pamiątkowy medal.

  Zwycięzcom zawodów wręczone zostały puchary, medale, dyplomy oraz pamiątkowe koszulki z cyklu Pucharu Polski. Po zakończeniu dekoracji odbyło się losowanie cennych nagród: kubków termicznych, bidonów, ciśnieniomierzy, parasoli, pulsometrów i sprzętu sportowego.

  Nordic walking , czyli marsz z kijami, wymyślony został przez grupę fińskich lekarzy i wybitnych sportowców. Ten stosunkowo nowy sport przypomina narciarstwo biegowe w połączeniu z chodem sportowym.

  - Uprawianie nordic walking zmniejsza problemy z kolanami i aplikuje nam sensowną ilość wysiłku, dostosowaną do potrzeb. Jeśli dobrze opanuje się technikę, marsz z kijkami działa korzystnie na ciało. Przede wszystkim poprawia się nasza sylwetka - informuje Michał Stasiewicz, mistrz świata NW. - Choć marsz z kijkami jest bardzo prostą formą aktywności ruchowej, bez instruktora nie można się jej prawidłowo nauczyć.

  Dodatkowo nordic walking wpływa korzystnie na sprawność sercowo-naczyniową, redukuje nadciśnienie, poziom cukru i cholesterolu we krwi.

  Patronem medialnym wydarzenia był "Gość Niedzielny".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół