• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Uczcili Panią Fatimską

  ks. Rafał Starkowicz /GN

  dodane 14.10.2013 06:51

  - W samym centrum każdego objawienia, słowa i troski Maryi stoi Eucharystia. - podkreślał w czasie Mszy odpustowej o. Emilian Sigel z Sekretariatu Misyjnego Pallotynów w Ząbkach.

  W niedzielę 13 października Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance obchodziło odpust z okazji 96. rocznicy zakończenia objawień w Fatimie. Homilię wygłosił o. Emilian Sigel z Sekretariatu Misyjnego Pallotynów w Ząbkach. - Bez żadnej przesady Matka Boża nazywana jest przez teologów Królową Wszystkich Sakramentów, początkiem, celem i sensem wszelkiego działania Boga w tym świecie - mówił do zgromadzonych.

  Do październikowego odpustu wiernych gromadzących się w Sanktuarium Fatimskim na Żabiance przygotowały spotkania przeżywane w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej. Rozpoczęły się one już w maju.

  - Dzisiaj przeżywamy już 13. dzień papieski obchodzony w tym roku pod hasłem Jan Paweł II - papież dialogu. Tego dnia organizowane są różne wydarzenia. Jednym z nich jest pielgrzymka rowerowa z Wadowic, która do nas właśnie przybyła – obwieścił pod koniec uroczystości ks. prał. Piotr Tworek, proboszcz i kustosz Sanktuarium.

  Odpust zakończyła modlitwa zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi odmówiona w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej oraz Apel Jasnogórski. Przed błogosławieństwem, którego udzielili wiernym wszyscy sprawujący Eucharystię kapłani, o. Emilian, który od wielu lat jest przyjacielem żabiankowego Sanktuarium, pożegnał wiernych. - Ponieważ jest to już moje ostatnie spotkanie z Wami na tej ziemi i w tym życiu, pragnę podziękować proboszczowi parafii i kustoszowi tego miejsca, braciom kapłanom i wszystkim uczestniczącym przez te miesiące w naszych spotkaniach - mówił wzruszony. - Chciałem wyrazić serdeczną wdzięczność z każde dobro, które mnie tu spotkało, za każdą modlitwę, za każdy uśmiech, za każdy gest miłości i życzliwości. Chciałbym to bardzo serdecznie też odwzajemnić. Chciałem Wam powiedzieć, że bardzo was kocham. Zapisuję sobie w sercu każdego z was i będę o was pamiętał. Matka Boża prosiła mnie, żebym wam powiedział, że Ona też was bardzo kocha. Przy Niej zostańcie Jej prawdziwymi dziećmi na zawsze - dodał na zakończenie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół