• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Gdynia świętuje

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 09.02.2014 00:04

  Gdynia rozpoczęła świętowanie 88. urodzin miasta od rekordowego, pod względem frekwencji, Biegu Urodzinowego, który odbył się w sobotę 8 lutego. W najbliższych dniach jubileuszowi będą towarzyszyć liczne uroczystości i ciekawe wydarzenia.

  W niedzielę 9 lutego o godz. 10 w kościele NMP Królowej Polski (ul. Świętojańska) zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.

  W poniedziałek 10 lutego, w 88. rocznicę nadania Gdyni praw miejskich, o godz. 12 nastąpi złożenie kwiatów na Płycie Marynarza Polskiego przy skwerze Kościuszki. Godzinę później przed gdyńskim Infoboxem (skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i 10 lutego) zostanie wzniesiony toast gorącą czekoladą rozdawaną przez uczniów Gdyńskiego Liceum Autorskiego STO oraz Pierwszego Społecznego Gimnazjum. W czasie toastu zostanie zrobione wspólne zdjęcie pamiątkowe gdynian. O godzinie 17 w Infoboxie odbędzie się spotkanie z twórcami komiksu historycznego o Gdyni "Miasto z widokiem". Również o godz. 17 w Muzeum Miasta Gdyni, w sali audiowizualnej, odbędzie się wieczór autorski z pisarzem Mariuszem Wilkiem z okazji wydania książki "Dom włóczęgi". O godz. 18 odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miasta, w trakcie której zostaną wręczone medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego "Za wybitne zasługi dla Gdyni" oraz nagrody "Czas Gdyni" za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2013.

  We wtorek 11 lutego o godz. 13 w Gdynia Arena rozpocznie się Gala Urodzinowa. O godz. 18.30 w Teatrze Gdynia Główna (peron -1) odbędzie się wieczór autorski z Pawłem Huelle z okazji wydania najnowszej powieści "Śpiewaj ogrody".

  W czwartek 13 lutego o godz. 17 w Galerii Ratusz odbędzie się wernisaż prac młodej gdynianki 14-letniej Julii Biały pt. "Moja wizja gdyńskiego modernizmu".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół