• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Uzdrowienie duszy i ciała

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 12.02.2014 08:23

  - Matka Boża z Lourdes jest tą, która pochyla się nad każdym człowiekiem - podkreślał w homilii abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

  Prawie dwa tysiące wiernych uczestniczyło w odprawionej w katedrze oliwskiej Eucharystii w intencji chorych i tych, którzy im posługują. W uroczystości oprócz chorych uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji, które zajmują się ochroną zdrowia. Obecni byli Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa, odpowiedzialna za działanie służby zdrowia na Pomorzu, Anna Kamińska, wiceprezydent Gdańska oraz Błażej Konkol, prezes pomorskiego stowarzyszenia gmin wiejskich. Wśród zgromadzonych nie zabrakło dyrektorów pomorskich instytucji NFZ, ZUS, PFEFRON a także Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Mszy św. sprawowanej wraz z abp. seniorem oraz kapelanami szpitali i placówek medycznych przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.

  W homilii metropolita podkreślał opiekę Maryi, jakiej doświadczają wierzący. Zaznaczał, że Matka Boża prowadzi człowieka do uzdrowienia zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym. - Kogo jest łatwiej: uzdrowić chorego na ciele czy na duszy? Czy łatwiej jest przywrócić chromemu od urodzenia władzę w nogach, czy skruszyć twarde ludzkie serce? - pytał. - Duchowo wszyscy dzisiaj pielgrzymujemy do Lourdes w tę uroczystość Matki Najświętszej - mówił. Nawiązując także do hasła XXII Dnia Chorego „Wiara i miłosierdzie. My także winniśmy oddać życie za braci” wezwał też wiernych do budzenia wyobraźni miłosierdzia.

  Po homilii nastąpiło poświęcenie oleju chorych oraz sakrament namaszczenia.

  - Od trzech lat staramy się obchodzić ten wyjątkowy dzień w łączności ze wszystkimi, którzy chorym służą – mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas. - Dla nas to wielka radość, że udaje się nam te środowiska skutecznie jednoczyć na modlitwie - podkreśla.

  Po Mszy św. zgromadzeni udali się ro refektarza cysterskiego na wspólną agapę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół