• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Dzień Profilaktyki Zdrowotnej

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 18.02.2014 23:49

  W sobotę 15 lutego w gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza można było skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów.

  W hospicjum dyżurowali m.in.: onkolog, ortopeda, kardiolog, pediatra, hematolog czy radiolog. Przez cały czas trwania akcji były czynne stoiska Księgarni Fundacji Hospicyjnej oraz Akademii Walki z Rakiem.

  - Pracujemy dzisiaj charytatywnie. Mam w tym duże doświadczenie, bo zaczynałem pracę w hospicjum ks. Dutkiewicza 25 lat temu, jako student ostatnich lat medycyny. Wówczas ks. Dutkiewicz "zaraził" mnie ideą dzielenia się z potrzebującymi czasem i wiedzą. Dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją tej idei - mówi onkolog, dr Janusz Wojtacki, gdański lekarz roku 2013. - Zainteresowanie, z którym się spotkaliśmy, wskazuje na potrzebę takich spotkań. Mamy nadzieję, że przed nazwą Dni Profilaktyki Onkologicznej, po prostu będziemy dodawać kolejne liczebniki - dodaje.

  - Na pewno będziemy cyklicznie organizowali tego typu akcje w ramach profilaktyki, jako dar hospicjum dla mieszkańców Pomorza - odpowiada ks. Jędrzej Orłowski, dyrektor hospicjum. - Ks. Eugeniusz Dutkiewicz starał się uwrażliwiać nas na obecność człowieka chorego, cierpiącego. Myślę, że ta akcja nie tylko mówi o zauważeniu chorych i cierpiących w naszych środowiskach, ale o konkretnej pomocy, którą chcemy im ofiarować - podkreśla ks. dyrektor.

  Oprócz porad lekarskich w hospicjum można było skorzystać z konsultacji dietetyczki, która udzielała indywidualnych porad na podstawie badania pomiaru składników masy ciała. W trakcie akcji chętni mogli dokonać pomiaru poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego.

  Dodatkowym ułatwieniem dla pacjentów był fakt, że na wizytę u specjalisty nie było potrzebne skierowanie. Z badań skorzystało pond 250 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół