• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Panowie w furażerkach

  Jan Hlebowicz

  dodane 23.02.2014 22:32

  - Panowie, cieszę się, że trwacie w swoim charyzmacie służby Bogu i Kościołowi - mówił do członków Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis biskup Wiesław Szlachetka.

  KSM Semper Fidelis archidiecezji gdańskiej obchodziła 27. rocznicę powstania. Z tej okazji 23 lutego w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczył bp Wiesław Szlachetka. W czasie Eucharystii biskup przyjął do grona Kościelnej Służby Mężczyzn nowych członków.

  - Panowie, swoją służbą zapewniacie w Kościele - naszym wspólnym domu, porządek i bezpieczeństwo. To ogromny dar i bogactwo dla Kościoła zarówno w wymiarze parafialnym, diecezjalnym i powszechnym. Przez wierność drobnym sprawom, służycie rzeczy największej, jaką jest zbawienie. Za to wam serdecznie dziękuję - mówił bp Szlachetka w homilii.

  Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis została powołana do pomocy w organizacji pierwszej wizyty ojca świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu w 1987 roku. Członkowie KSM zapewniali porządek i bezpieczeństwo podczas nabożeństw i spotkań z udziałem papieża Polaka. Do służby tej zgłosiło się ponad 10 tysięcy mężczyzn.

  Po wizycie Jana Pawła II wielu mężczyzn wyraziło chęć dalszego służenia Kościołowi gdańskiemu. W tej sytuacji biskup Tadeusz Gocłowski w styczniu 1988 roku ustanowił stałe duszpasterstwo mężczyzn na szczeblu diecezjalnym i parafialnym. Członkowie KSM w liczbie 5500 pełnili także swoją służbę podczas wizyty ojca świętego Jana Pawła II na hipodromie w Sopocie w 1999 roku.

  Statutowym zadaniem duszpasterstwa KSM Semper Fidelis jest działanie na rzecz odnowy religijnej w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym przez uświęcenie życia, pielęgnowanie tradycji chrześcijańskiej, a także bezpośrednia posługa Kościołowi w czasie uroczystości kościelnych i uczestniczenie w życiu Kościoła w wymiarze duchowym i materialnym.

  Na uroczystości z okazji 27. rocznicy powstania KSM Semper Fidelis obecni byli ks. dr Zbigniew Zieliński, archidiecezjalny duszpasterz KSM, ks. Stanisław Łada, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża św. w Pruszczu Gdańskim, opiekunowie duchowi KSM, moderatorzy, poczty sztandarowe i wszyscy bracia KSM.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół