• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Taki proboszcz to skarb!

  Jan Hlebowicz

  dodane 27.02.2014 18:27

  - To bardzo miłe otrzymać takie wyróżnienie. Cieszę się, że moi parafianie mi zaufali. Ta nagroda mobilizuje mnie do jeszcze większej pracy na rzecz parafii - mówi ks. Adam Zdrojewski, Proboszcz Roku 2013.

  W Sali Cysterskiej Gdańskiego Seminarium Duchownego 27 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla proboszcza i parafii roku 2013 oraz najlepszego organisty archidiecezji gdańskiej wybranych w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego".

  Proboszczem Roku 2013 został ks. Adam Zdrojewski z parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie. Proboszcz otrzymał aż 9090 głosów. Zaledwie 298 głosów mniej zdobył, zajmując drugie miejsce w rankingu, ks. Wojciech Chistowski, proboszcz kościoła pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie. Na trzecim miejscu uplasował się ks. Krzysztof Antoń z parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Władysławowie (1425 głosów), który w ostatnich godzinach głosowania wyprzedził ks. Grzegorza Stolczyka z parafii pw. Świętego Brata Alberta w Gdańsku Przymorze (1374 głosy). Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 3 tys. złotych, którą przeznaczył na budowę sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Połchowie.

  Ks. Adam jest proboszczem w Mrzezinie dopiero od dwóch lat, a już może pochwalić się sukcesem, czyli budową kościoła. - Bez pomocy parafian, z którymi konsultuję wszystkie decyzje, nie udałoby mi się zrealizować tego dzieła. Gdy objąłem parafię, natychmiast zacząłem apelować o pomoc w realizacji inwestycji. I chyba się udało, bo codziennie na budowę przychodziło przynajmniej dwudziestu wolontariuszy. To dzięki nim zdołaliśmy postawić mury, otynkować je i pomalować ściany wewnętrzne. Dzięki aktywności wiernych mieliśmy imponujące tempo pracy - opowiada.  

  - Taki proboszcz to prawdziwy skarb. Cieszymy się, że otrzymał to prestiżowe wyróżnienie - mówią parafianie ks. Adama, którzy przyjechali wraz z duchownym na uroczystość wręczenia nagrody.

  W kategorii Parafia Roku wygrała parafia pw. św. Jana z Kęt z Rumi-Janowa, zdobywając 3404 głosy. Na drugim miejscu uplasowała się parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z Pruszcza Gdańskiego (2457 głosów), a na trzecim parafia Miłosierdzia Bożego z Chłapowa (1279 głosów). Zwycięskie parafie otrzymały wartościowe nagrody - talony o wartości 5000, 3000 i 2000 zł do wykorzystania na materiały budowlane ufundowane przez firmę BAT, partnera plebiscytu. 

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół