• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Modlitwa za papieża Franciszka

  Jan Hlebowicz

  dodane 16.03.2014 18:52

  - Módlmy się dzisiaj w intencji szczególnej: papieża Franciszka. W czwartek 13 marca minęła pierwsza rocznica pontyfikatu ojca świętego, który z tak wielką charyzmą głosi światu Jezusa Chrystusa i radość Ewangelii - mówił abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

  W kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Gdyni-Cisowej 16 marca odprawiona została uroczysta Eucharystia transmitowana przez telewizję TVP Polonia. Przewodniczył jej abp Sławoj Leszek Głódź.

  Metropolita gdański w homilii nawiązał do niedawnego spotkania papieża Franciszka z biskupami polskimi przybyłymi ad limina apostolorum. - Na zakończenie swego przemówienia ojciec święty powiedział: "Drodzy bracia, dziękuję wam za waszą wizytę. Zanieście moje serdeczne pozdrowienie do waszych Kościołów lokalnych i do wszystkich rodaków". Przynoszę wam, parafianom z Gdyni-Cisowa słowa pozdrowień Namiestnika Chrystusowego - mówił arcybiskup.

  - W tekście tegorocznego orędzia na Wielki Post papież Franciszek nachyla się nad nędzą tego świata. Nędzą w wymiarze materialnym, moralnym i duchowym. Ojciec święty ukazuje jej przykłady, zachęca Kościół do niesienia pomocy tym, którzy tej nędzy doświadczają, do przełamywania jej bolesnych skutków - kontynuował hierarcha. Abp Głódź podkreślił, że Kościół, m.in. poprzez działalność Caritas, pomaga biednym, opuszczonym i samotnym. - Znacie te czyny miłości miłosiernej także z terenu waszej parafii. Wiem, że bardzo skutecznie działa tu m.in. zespół charytatywny pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, otaczający swą skuteczną opieką rodziny wielodzietne, ubogie i patologiczne - mówił hierarcha do zgromadzonych w świątyni.

  Arcybiskup przypomniał także o wyborze nowego przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, i jego zastępcy abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego. - Prośmy dziś o światło Ducha Świętego niezbędne do wypełniania powierzonej tym dwóm arcybiskupom misji przewodzenia Konferencji Episkopatu Polski, programowania i koordynowania jej działań, reprezentowania na międzynarodowym forum. Jednocześnie abp Głódź podziękował za posługę przewodzenia Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefowi Michalikowi. - Pełnił swoją funkcję dobrze i odpowiedzialnie w znamiennych latach pontyfikatu trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, a także w czasach wielu ataków wymierzonych w Kościół oraz w jego osobę.

  Abp Głódź zaapelował również o modlitwę w intencji Ukrainy. - Pamiętajmy o trudzie podjętej przez nią drogi ku autentycznej wolności, o zagrożonej integralności jej terytorium. 

  - Wielki Post trwa. Idźmy na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym z sercem czystym, uporządkowanym sumieniem, z Bożym, sakramentalnym przebaczeniem - powiedział na zakończenie homilii hierarcha.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół