• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Jubileusz to czas łaski

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 01.06.2014 19:42

  - Przez 25 lat otwieraliście niebo dla ludzi. Dziś za ten czas waszej posługi wam serdecznie dziękuję. Życzę byście na tej niwie pańskiej dalej gorliwie posługiwali. Przed wami kolejne 25 lat - mówił do jubilatów abp Sławoj Leszek Głódź.

  Kapłani wyświęceni w 1989 roku przeżywali 27 maja swoją rocznicę święceń. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź. Wraz z jubilatami Eucharystię sprawowali bp Wiesław Szlachetka oraz abp senior Tadeusz Gocłowski.

  - Przed 25 laty Jezus Chrystus włączył w swoje kapłaństwo naszych braci, którzy dzisiaj obchodzą rocznicę święceń. Na tej drodze spotkali wielu ludzi, którym pokazywali zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa - mówił w homilii bp Wiesław Szlachetka. - Jezus Chrystus, Zmartwychwstały, obecny w niebie jest jednocześnie zjednoczony z pielgrzymującym Kościołem. Jest tak zjednoczony, jak kamień węgielny z budowlą, jak pasterz ze swoją trzodą, jak winny krzew z latoroślami. Celem tego zjednoczenia jest zbawienie. W tym dziele zbawienia szczególną rolę pełnią ci, których wybiera i powołuje - podkreślał bp Szlachetka. - W ten sposób przez posługę kapłańską Jezus Chrystus nadal głosi ewangelię, błogosławi, uobecnia Najświętszą Ofiarę za zbawienie świata. Przez posługę kapłańską Jezus nadal działa, łączy ludzi ze swoim Ojcem, ziemię z niebem - dodał.

  - Z radością dziękujemy Bogu za to, że zachował nas, że czuwał, strzegł, prowadził i dodawał odwagi. Te 25 lat pomogło nam kochać Kościół, z którym Chrystus się utożsamia. To, co czuje serce, to najczęściej rzeczy, których nie da się wyrazić - mówił na zakończenie Mszy św. ks. Jarosław Ropel, proboszcz parafii św. Walentego w Gdańsku-Matarni. - Myślę, że będę wyrazicielem wszystkich, gdy powiem, że modlimy się każdego dnia za naszego biskupa, nie tylko wtedy, gdy jego imię wymienia się podczas Mszy św., ale także w modlitwie osobistej. Bóg zapłać i prosimy o więcej - powiedział.

  - Ja też się za was modlę i pamiętam. Św. Jan Paweł II często zachęcał do obchodzenia jubileuszy, ponieważ jest to czas łaski. To piękne, że zgromadziliście się właśnie w katedrze oliwskiej - odpowiedział abp Sławoj Leszek Głódź.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół