• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Morze atrakcji dla najmłodszych

  Jan Hlebowicz

  dodane 01.06.2014 20:35

  - Nie ma lepszej inwestycji w przyszłość, jak inwestycja w dzieci - podkreśla ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

  Pomorski Dzień Dziecka po raz kolejny organizowany przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej rozpoczął się od uroczystej Mszy św. w Bazylice Mariackiej. Następnie kilkaset dzieci z całego województwa pomorskiego przepłynęło katamaranem z Gdańska do Sopotu. Statek przybił do Molo, gdzie na najmłodszych czekał prezydent Jacek Karnowski. Następnie kolorowy pochód przy akompaniamencie bębnów przemaszerował na teren Sopockich Kortów Tenisowych.

  Tam do 16.00 miał miejsce wyjątkowy festyn rodzinny. Dzieci uczyły się tańca, brały udział w konkursach, podziwiały pokaz cheerleaderek . Wśród atrakcji były także zabawa w dmuchanym zamku-zjeżdżalni oraz profesjonalny trening tenisa. Na wszystkich głodnych i zmęczonych czekał gorący bigos i wata cukrowa. - Pierwszy raz miałem okazję grać w tenisa. Bardzo mi się spodobało. Brałem też udział we wszystkich konkursach i zawodach - opowiada 10-letni Piotrek.  

  W czasie radosnej zabawy ogłoszone zostały wyniki konkursu "Razem oszczędzamy wodę i energię" skierowanego do rodzin wielodzietnych z terenu archidiecezji gdańskiej. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej promującej idee dbania o środowisko naturalne i racjonalne używanie wody. Na 80 laureatów czekały wspaniałe nagrody - nowe pralki.

  - Poprzez ten wyjątkowy konkurs chcieliśmy dowartościować rodziny wielodzietne, budować ich pozytywny wizerunek w społeczeństwie - mówi ks. Janusz Steć. - Pralki, które trafiły w ręce zwycięzców to zupełnie nowe urządzenia o dużej pojemności i wysokiej klasie oszczędności wody i energii, minimalizujące koszty użytkowania oraz umożliwiające czynne wdrożenie programu dbania o środowisko naturalne w gospodarstwach domowych. Dodatkowo pralki te wyposażone są w nowoczesny silnik, który gwarantuje długi okres eksploatacji - wyjaśnia ks. Steć.

  - Jesteśmy małżeństwem 25 lat, mamy ośmioro dzieci. Po raz pierwszy zetknęliśmy się z akcją wyróżniającą w wyraźny i pozytywny sposób rodziny wielodzietne. Tego typu inicjatyw powinno być znacznie więcej - mówią Katarzyna i Piotr Pawłowscy, uczestnicy konkursu.

  - Pracuję w firmie energetycznej, więc temat oszczędzania wody i energii nie jest mi obcy. W naszym domu stosujemy energooszczędne oświetlenie ledowe. Zamiast wanny używamy prysznica, z którego korzystamy z umiarem. Pralka, którą otrzymaliśmy, pomoże nam oszczędzać wodę i energię w jeszcze większym stopniu. Za to wsparcie dziękujemy - podkreśla Waldemar Kucza, tata pięciorga dzieci.

  W pikniku z okazji Dnia Dziecka wzięli udział m.in. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Hanna Zych-Cisoń, wicemarszałek województwa pomorskiego oraz Ewa Kamińska, wiceprezydent Gdańska.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół