• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Morze klocków

  Jan Hlebowicz

  dodane 10.06.2014 23:32

  - Na wystawie zobaczyć można konstrukcje składające się z blisko miliona klocków Lego. Tych budowli nie znajdziemy w typowych zestawach. Wszystkie są bowiem zaprojektowane indywidualnie przez dorosłych fanów - informuje Monika Gierszewska, koordynator projektu.

  Ekspozycję można odwiedzać w nowo otwartym Muzeum "Kocham Bałtyk", które mieści się w Swarzewie. Twórcami niezwykłych konstrukcji z Lego są miłośnicy klocków ze stowarzyszenia "Zbudujmy to!".

  Szczególne wrażenie robi kilkumetrowa makieta wesołego miasteczka - dzieło trojga fanów Lego z Pomorza. - Nasz Lunapark składa się z 40 tys. elementów, a jego budowa zajęła nam dotychczas dwa lata. Projekt jeszcze nie jest zakończony, ciągle dobudowujemy kolejny elementy - opowiada Maciej Ruchaj, współtwórca dzieła. 

  Na wystawie nie brakuje również akcentów morskich: kutra w czasie sztormu, terminala kontenerowego, okrętów - ORP Błyskawica czy ORP Burza. - Jedna z konstrukcji przedstawia plażę i brzeg morza. Na makiecie widać surferów, turystów, plażowiczów i rybaków - mówi Janosz Józefczyk, rzecznik Fundacji "Pozytywne Inicjatywy", która przygotowała ekspozycję.

  Wystawa to również gratka dla fanów militariów - poza dziesiątkami modeli czołgów czy samolotów zobaczyć można makietę bitwy pancernej "Wrzesień 1939". Wśród budowli znalazły się też takie perełki jak: skatepark, galeria sztuki, organy kościelne, ruszający się robot czy gigantyczny niszczyciel Chimera znany z serii "Gwiezdne Wojny".

  - Ekspozycja wzbudza zainteresowanie zarówno dzieci jak i dorosłych. Widać to szczególnie na przykładzie interaktywnej makiety z jeżdżącymi po niej pociągami. Kolejkami bawią się w równym stopniu tatusiowe i synowie - podkreśla J. Józefczyk. Zwiedzający oprócz podziwiania konstrukcji innych, mogą stworzyć własne budowle. - Przygotowaliśmy trzy kontenery pełne klocków, z których można dowolnie korzystać - mówi M. Gierszewska.

  Na gości czeka jeszcze jedna atrakcja. Przed budynkiem, w którym odbywa się wystawa, stoi największy na świecie ludzik Lego - Robot wykonany z klocków Lego   Robot wykonany z klocków Lego Jan Hlebowicz /GN marynarz mierzący prawie... 5 metrów wysokości.

  Ekspozycja "Morze klocków" jest tymczasowa. Zostanie zastąpiona we wrześniu br. wystawą stałą poświęcona Morzu Bałtyckiemu. - Nasze muzeum będzie interaktywne. Pojawi się w nim makieta kutra z ruchomymi elementami, basen z łódkami, którymi będzie można sterować, a także symulator umożliwiający naukę żeglowania - informuje J. Józefczyk. - Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

  Informacja o cenie biletów i godzinach otwarcia TUTAJ.

  Więcej na temat konstrukcji z klocków Lego w 24. numerze "Gościa Niedzielnego".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół