Nowy numer 16/2018 Archiwum

Gdańsk dla Katedry

W ramach uroczystości odpustowych parafii archikatedralnej p.w. Trójcy Świętej w Gdańsku w dniu 12 czerwca miał miejsce doroczny koncert symfoniczny.

Katedra oliwska to przede wszystkim słynne w świecie organy. – Dziś nie one grały główną rolę – wyjaśnia Roman Perucki, dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. – Na program składają się Concerto Grosso Georga Friedricha Händla oraz Koncert obojowy i 2 suita orkiestrowa. Gościnnie wystąpił grający na oboju Tytus Wojnowicz z towarzyszeniem Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Filharmonia Bałtycka bardzo chętnie wychodzi naprzeciw wszelkim inicjatywom mającym na celu popularyzację muzyki, a w tak wspaniałej scenerii, szczególnie.

Pomysłodawcą koncertów jest ks. prałat Zbigniew Zieliński, proboszcz  parafii archikatedralnej. – Chcemy w ten sposób uświetnić obchody naszego święta patronalnego, już w niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej, z drugiej strony mamy w ten sposób okazję do złożenia podziękowań przyjaciołom i dobrodziejom katedry. Cały czas trwają prace konserwatorskie, przymierzamy się do malowania świątyni. To także ukłon w stronę parafian, zaangażowanych w życie duszpasterskie parafii.

Organizatorem koncertu była parafia archikatedralna oraz Stowarzyszenie Miłośników Archikatedry Oliwskiej.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma