• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Eucharystia w policyjnych koszarach

  Jan Hlebowicz

  dodane 24.08.2014 19:35

  - Wasza liczna obecność na Mszy św. jest znakiem wiary - mówił do policjantów arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. - A wiara przekłada się na waszą służbę, moralność i codzienną postawę - dodał.

  Policjanci z całego Pomorza 24 sierpnia wzięli udział w uroczystej Mszy św. odpustowej w święto Matki Bożej Częstochowskiej, patronki kaplicy policyjnej. Eucharystii sprawowanej w koszarach prewencji przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.

  - Jesteście dobrzy w swoim powołaniu i trwacie wierni Matce Bożej Jasnogórskiej, która patronuje waszej służbie i waszemu życiu - powiedział hierarcha do zgromadzonych na Mszy św. funkcjonariuszy.  

  Metropolita mówił także o policyjnej kaplicy, która od 24 lat spełnia swoje zadania duchowego wsparcia, pomocy funkcjonariuszom w ciężkiej, niebezpiecznej służbie.

  Kapelanem policjantów jest ks. dr Bogusław Głodowski. - Kiedy rozpoczynałem swoją posługę duszpasterską w 1990 roku, zetknąłem się z wieloma funkcjonariuszami wychowanymi w komuniźmie. Duża część z nich była niewierząca, wrogo nastawiona do Kościoła i księży - mówił ks. Głodowski.

  - Służba policjantów jest trudna i stresująca. Zawsze starałem się im pomagać swoją obecnością, modlitwą i rozmową. Po kilku latach wielu z nich nabrało do mnie zaufania. Zaczęli uzupełniać sakramenty - przystępowali do chrztu, często pierwszy raz w życiu spowiadali się, przyjmowali Komunię św. Dzisiaj duchowość policjantów jest dużo głębsza niż kilkanaście lat temu - dodaje duchowny.

  - Robimy co w naszej mocy, by jak najlepiej służyć obywatelom. Kierujemy się w naszej pracy uczciwością i poszanowaniem prawa. W dobrym wypełnianiu naszych obowiązków pomaga nam nasz kapelan ks. Bogusław. Wielu policjantów korzysta z jego wsparcia - podkreśla inspektor Marian Szlinger, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji.

  Po Mszy św. można było zwiedzić Policyjną Izbę Pamięci oraz obejrzeć wystawę przedstawiającą działania duszpasterstwa policji.

  Policjanci przygotowali także zabawy z konkursami dla najmłodszych, pokazy wozów policyjnych oraz specjalistycznej broni prezentowanej przez antyterrorystów. Wszyscy głodni mogli posilić się tradycyjną grochówką.

  W uroczystości wzięli udział m.in. nadinspektor Wojciech Sobczak, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, nadinspektor Krzysztof Gajewski, I Zastępca Komendanta Głównego Policji oraz inspektor Marian Szlinger, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół