Nowy Numer 12/2018 Archiwum

O opiece paliatywnej

W najbliższy piątek rozpocznie się dwudniowa XII Konferencja Opieki Paliatywnej zorganizowana z okazji 10-lecia sopockiego Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa.

"XII Konferencja Opieki Paliatywnej. X-lecie Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie" odbędzie się 5 i 6 września w Hotelu NOVOTEL GDAŃSK MARINA w Gdańsku (ul. Jelitkowska 20).

W wydarzeniu weźmie udział blisko 150 osób związanych z opieką paliatywną w naszym kraju oraz znani w tym środowisku wykładowcy.

W ramach dwóch dni konferencyjnych odbędzie się pięć bloków wykładowych, w których głos zabierze dziesięciu prelegentów.

- Konferencja kontynuuje wieloletnią tradycję spotkań środowisk opieki paliatywnej północnych regionów Polski. W latach ubiegłych, spotykaliśmy się w Krynicy Morskiej, a organizatorem tych spotkań było Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak - mówi ks. Tomasz Kosewski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej i opiekun Domu Hospicyjnego im. św. Józefa.- Edukacyjna rola hospicjów jest niepodważalną wartością wobec rosnących potrzeb społecznych, toteż pragniemy, aby w tym roku miała ona szerszy zasięg. Staje się to dla nas okazją do podzielenia się doświadczeniem dziesięcioletniej działalności naszego Domu Hospicyjnego - dodaje.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Gość Niedzielny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy