Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Dożywocie dla matki z Pucka za zabójstwo dzieci

Gdański sąd skazał na dożywocie Annę Cz., matkę zastępczą z Pucka, która w 2012 roku doprowadziła do śmierci dwójki przybranych dzieci.

Wiesław Cz., mąż oskarżonej odpowiadający za znęcanie się nad dziećmi, pójdzie do więzienia na 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Dramat w rodzinie Anny i Wiesława Cz. rozegrał się w 2012 roku. Wtedy to doszło do śmierci 3-letniego chłopca i jego 5-letniej siostry. Małżeństwo Anna i Wiesław Cz. stanowili rodzinę zastępczą dla pięciorga dzieci oraz wychowywali dwójkę własnych. W lipcu 2012 roku doszło do śmierci 3-letniego Kacpra. Pucka prokuratura uwierzyła wtedy rodzicom zastępczym, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, a chłopiec spadł ze schodów. Jednak gdy we wrześniu tego samego roku, w tej samej rodzinie w podobnych okolicznościach zmarła 5-letnia Klaudia, sprawą zajęli się śledczy. Po otrzymaniu wyników sekcji zwłok dziewczynki, w których jednoznacznie jako przyczynę śmierci wskazano pobicie, zdecydowano o zatrzymaniu małżeństwa.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w kwietniu 2013 roku, a zakończył w ubiegły piątek. Dzisiaj zapadł wyrok.

Według prokuratury głównym prowodyrem zajść, które zakończyły się śmiercią dwójki dzieci, była Anna Cz.. Oskarżenie zarzucało jej pobicie ze skutkiem śmiertelnym chłopca oraz zabójstwo "z zamiarem ewentualnym" dziewczynki. Obojgu rodzicom postawiono zarzut znęcania się nad dziećmi (zarówno biologicznymi, jak i przybranymi).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy