• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Męczennik "Solidarności"

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 14.10.2014 22:43

  - Chcieliśmy dać mocny sygnał, że Gdańsk pamięta. W związku z tym, że jest to okrągła rocznica, nie wyobrażałem sobie, żeby mogło być inaczej - mówi Karol Nawrocki, naczelnik Oddziałowego biura Edukacji Publicznej gdańskiego IPN.

  Otwarciem wystawy fotografii Jerzego Szóstki zatytułowanej ʺNasz duszpasterz i myʺ rozpoczną się 18 października w gdańskim kościele św. Brygidy obchody 30. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie uroczystości organizowanej przez gdański oddział IPN, Region Gdański NSZZ ʺSolidarnośćʺ oraz Katolickie Stowarzyszenie ʺCivitas Christianaʺ znajdzie się ponadto złożenie kwiatów pod znajdującym się w bazylice pomnikiem błogosławionego kapelana robotników, wykład ks. dr. Jarosława Wąsowicza pt. ʺGdańskie ślady księdza Jerzegoʺ oraz uroczysta Eucharystia. Spotkanie odbywa się w ramach działalności trójmiejskiego Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego ʺGrota".

  - Chcemy uczcić kolejną rocznicę śmierci ks. Jerzego. Potrzeba, abyśmy i dzisiaj wskazówki, które przekazywał, wprowadzali w nasze życie codzienne. Mimo upływu czasu jego słowa są wciąż aktualne - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis. - Bazylika św. Brygidy w czasach komunistycznych stanowiła miejsce wolności. Do dziś nie straciła tego wymiaru. Cały czas promieniuje łaską, którą Pan Bóg okazał naszemu miastu i krajowi - dodaje. - Chcemy, by w tym miejscu, gdzie niejednokrotnie modlił się ks. Jerzy, uczcić jego osobę, ale przede wszystkim prosić o jego orędownictwo, zwłaszcza w sprawach naszej ojczyzny - podkreśla ks. Krzysztof.

  Program uroczystości 

  (Kościół św. Brygidy w Gdańsku, ul Profesorska 17, sobota, 18.10.2014)

  ● 16.30 – otwarcie wystawy fotografii Jerzego Szóstki "Nasz duszpasterz i my"; 

  ● złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki; 

  ● 17.00 – wykład ks. dr. Jarosława Wąsowicza SDB pt. "Gdańskie ślady księdza Jerzego"; 

  ● 18.30 – uroczysta Msza św.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół