• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nowy gospodarz

  Jan Hlebowicz

  dodane 01.02.2015 22:09

  - Przychodzę do was, aby wam służyć - powiedział do parafian ks. Jacek Tabor, nowy proboszcz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

  W parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku-Emaus 1 lutego odbyło się wprowadzenie nowego proboszcza ks. Jacka Tabora, który zastąpił na tej funkcji  zmarłego niedawno ks. Andrzeja Sciesińskiego. Uroczystej Eucharystii przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

  - Jeszcze mamy przed oczyma poprzedniego gospodarza tego miejsca. Odprowadziliśmy go do wieczności, dziękując za jego pełne poświęcenia kapłaństwo, a także posługę w tej parafii - powiedział na wstępnie metropolita gdański. Śp. ks. Andrzej Sciesiński zmarł 7 stycznia w 48 roku życia i 23 roku kapłaństwa.

  Następnie arcybiskup powitał ks. Jacka Tabora, który przez 4 lat był proboszczem parafii pw. św. Anny w Chałupach. - Wasz nowy pasterz jest doświadczony, energiczny i gorliwy. Jestem pewien, że doskonale sobie poradzi - podkreślił metropolita.

  Podczas ceremoniału wprowadzenia nowego proboszcza abp Głódź wręczył ks. Jackowi Taborowi kapłańską stułę jako symbol posługi sakramentalnej oraz klucze do kościoła. - Twojej pasterskiej pieczy powierzam troskę o tutejszą parafię. Niech Duch św. uzdolni cię do wielkodusznego podjęcia duszpasterskich zadań. Głoś Słowo Boże, aby wierni umocnieni w wierze, nadziei i miłości wzrastali w Chrystusie - mówił metropolita gdański.

  Na zakończenie abp Głódź zwrócił się do parafian. - Żywię nadzieję, że przyjmiecie ks. Jacka życzliwie. Otaczajcie modlitwą swojego nowego proboszcza oraz jego poprzednika.

  Głos zabrał także ks. Jacek Tabor. - To bardzo ważny dzień. Zarówno dla parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, jak i dla mnie. Po nagłej śmierci ks. Andrzeja, zostałem skierowany tutaj jako kapłan i proboszcz. Chciałem podziękować Bogu, że właśnie to miejsce dla mnie wybrał - zaznaczył. - Pierwszym i najważniejszym moim zadaniem jest posługa duchowa, głoszenie Słowa Bożego oraz bycie wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują łaski Pana Boga. Mam nadzieję, że sprostam temu wyzwaniu - dodał.


  Ksiądz Andrzej Sciesiński urodził się 23 marca 1966 roku w Bydgoszczy. Po zdaniu egzaminu dojrzałości, w latach 1984-1991, odbywał studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego w dniu 25 maja 1991 roku w Pelplinie. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański mianował księdza Andrzeja Sciesińskiego proboszczem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku-Emaus 1 lipca 2010 roku. Ks. Andrzej Sciesiński zmarł wczesnym rankiem 7 stycznia 2015 roku w Akademii Medycznej w Gdańsku na skutek choroby serca.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół