• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • O szkodliwym działaniu pigułki "dzień po"

  Jan Hlebowicz

  dodane 13.02.2015 14:16

  Specjalną ulotkę fachowo informującą o działaniu wprowadzanej na polski rynek w wolnej sprzedaży pigułki wczesnoporonnej "dzień po" przygotował Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia z Gdańska.

  - W związku z dużym poruszeniem społecznym oraz pojawiającymi się w mediach wieloma fałszywymi informacjami na temat "pigułki po", która zgodnie z zapowiedzą Ministerstwa Zdrowia ma być dopuszczona do sprzedaży bez recepty już od 15 roku życia, przygotowaliśmy ulotkę z informacją na temat tego środka farmaceutycznego w przystępnej formie pytań i odpowiedzi - informuje Ewa Kowalewska z Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia i prezes Forum Kobiet Polskich.

  Ulotka jest oparta na rzetelnych źródłach, m.in. na materiałach Europejskiej Agencji Leków,  informacjach producenta oraz skonsultowana ze specjalistami ginekologii i położnictwa.

  - Przeznaczona jest do rozdawnictwa, zwłaszcza wśród młodych kobiet, niezdających sobie sprawy z poważnych następstw, jakie może spowodować zażycie tego preparatu. A jest to środek embriotoksyczny, szkodliwy dla zdrowia, wchodzący w interakcje z różnymi lekami, zakazany podczas ciąży lub podejrzenia ciąży oraz przy prowadzeniu samochodu, a przede wszystkim zdecydowanie niezalecany przez producenta dla dziewcząt poniżej 18 rok - mówi E. Kowalewska.

  Ulotkę można bezpłatnie pobrać TUTAJ. Można ją również bezpłatnie zamówić w wersji drukowanej w biurze Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia - Human Life International - Polska, tel. 58 341 19 11 (w godz. 9.00 do 16.00) lub pisząc na adres e-meilowy: klub@hli.org.pl.

  Pod hasłem "«Pigułka PO» na legitymację szkolną? Nie!" Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia organizuje sprzeciw wobec forsowanym przez rząd planom wprowadzenia na polski rynek w wolnej sprzedaży tego groźnego preparatu. Aby zaprotestować, trzeba wejść TUTAJ i zagłosować.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół