• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Słudzy Świętej Księgi

  ks. Rafał Starkowicz

  dodane 22.02.2015 01:49

  - Aby odczytywana Księga Słowa Bożego przynosiła zbawienne owoce w życiu tych, którzy będą słuchać, trzeba najpierw to słowo zgłębiać i przenosić je do swojego życia - mówił 21 lutego do kleryków bp Wiesław Szlachetka.

  - Dopiero wówczas, gdy w sposób przemedytowany odczytuje się słowo Boże, zaczyna ono trafiać do serca słuchaczy. Nie chodzi tu o aktorstwo. Trzeba pozwalać, aby było ono obecne w sercu, myślach, decyzjach i w tym wszystkim, co czynimy i co mówimy - podkreślał biskup.

  Posługa lektoratu, którą przyjęło 9 kleryków III roku Gdańskiego Seminarium Duchownego, zgromadziła 21 lutego w parafialnej świątyni pw. św. o. Pio w Gdańsku-Ujeścisku wspólnotę seminarium, jej moderatorów oraz rodziny i przyjaciół alumnów. Podczas uroczystości wprowadzono w kandydaturę także jednego z kleryków V roku. Eucharystii przewodniczył bp Szlachetka.

  - Za chwilę przyjmiecie księgę Pisma Świętego. Podejmiecie kolejny bardzo ważny krok na waszej drodze ku kapłaństwu. Staniecie się sługami tej Świętej Księgi - mówił w homilii bp Szlachetka. - Będziecie ją czytać na świętych zgromadzeniach ludu Bożego, a już samo czytanie tej księgi jest głoszeniem Bożego słowa - podkreślał hierarcha.

  Nawiązując do słów św. Hieronima, który nazywał Biblię "Chrystusem napisanym", kaznodzieja przypomniał, że Pismo Święte pozwala odkrywać tajemnice naszego zbawienia i uświęcenia. - To w świetle Bożego słowa poznajemy swoje serca i to, czego brakuje nam do świętości, aby nasze serca były ukształtowane na wzór Serca Jezusa Chrystusa - mówił.

  - Życzę, aby towarzyszyła wam radość z tej posługi, abyście byli otwarci na Ducha Świętego. Aby to słowo przynosiło wiele zbawiennych owoców w waszym życiu i w życiu wszystkich, którzy będą was słuchać - dodał na zakończenie biskup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół