• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Modlitwa, która przemienia

  Katarzyna Banc

  dodane 01.03.2015 13:35

  - Doświadczenie bliskości Boga nie jest zarezerwowane tylko dla mistyków. Bóg chce dać się poznać wszystkim. Dziś tego wieczoru Pan Bóg chce przyjść do Ciebie w nowy sposób - usłyszeli uczestnicy Wieczoru Chwały w Letnicy.

    Modlitwa wstawiennicza
  Katarzyna Banc /Foto Gość
  Około 200 osób w różnym wieku zgromadziło się wczoraj w kościele św. Joachima i Anny w Gdańsku by wziąć udział w Wieczorze Chwały.

  - Nasze spotkanie jest specjalnym czasem, kiedy zwracam się do tego, który jest Chwałą. Bóg sam w sobie jest Chwałą, jest Mocą, jest Potęgą. Gdy dostrzegamy Jego Wspaniałość, a nie tylko nasze zranienia i zagrożenia, doświadczamy ocalenia - usłyszeli zgromadzeni w kościele na rozpoczęcie spotkania.

  Wieczory Chwały to przede wszystkim doświadczenie żywego Kościoła - wspólnoty, którą tworzą zwykli ludzie. Dlatego też podczas takiego spotkania nie może zabraknąć świadectwa życia. Wspólna modlitwa, animowana przez zespół muzyczny, ma prowadzić do modlitwy osobistej, uwielbienia Boga we własnym życiu. Ważnym punktem jest również modlitwa wstawiennicza, w której posługujący proszą o zdrowie duszy i ciała dla konkretnej osoby.

  W swoim kazaniu ks. Piotr Przyborek, wychodząc od fragmentu Ewangelii, pytał, dlaczego - by pójść za Jezusem - trzeba wszystko zostawić.

  - Może być takie niebezpieczeństwo, że człowiek tak bardzo przejmuje się wszystkim na około, że zapomni o Panu Bogu. Dzisiejszego wieczoru Chrystus chce nas oderwać od innych, abyśmy zostawili relacje z ludźmi, byśmy się wyciszyli i mogli spotkać z Panem Bogiem i własnymi myślami - wyjaśnił kaznodzieja. W dalszej refleksji przekonywał, że spotkanie z Chrystusem ma moc przemieniania, na które człowiek nie może sobie zasłużyć, bo jest ono wyłącznie łaską Bożą.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół