• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Spotkanie z podróźnikami

  Katarzyna Banc

  dodane 15.03.2015 02:25

  Czy wydawałoby się niegroźne podrapanie przez kota, które skończyło się bolesnym zastrzykiem przeciw wściekliźnie może "uratować" wyprawę do północnego Nepalu? Albo co robi kobieta na szczycie czynnego wulkanu Cerro Negro z deską w ręku?

    Relacja z podróży w hali Arena Gdynia
  Katarzyna Banc
  W Gdyni trwa uznawane za największe w Europie spotkanie podróżnicze. Przez trzy kolejne dni marca (od 13. do 15.) Arena Gdynia i sala audytoryjna Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego stały się sceną dla 17. Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Uwieńczeniem imprezy będzie niedzielne rozdanie Kolosów - nagród za dokonania eksploracyjne z 2014 roku.

  To jedno z tych wydarzeń, na które z niecierpliwością czekają nie tylko doświadczeni podróżnicy ale i wszyscy pasjonaci przygód. Co roku spotykają się w pierwszy pełny weekend marca. Podczas tegorocznej edycji można wysłuchać ponad 80 relacji z najciekawszych wypraw polskich podróżników minionego roku kalendarzowego. Barwne opowieści, niepowtarzalne zdjęcia i filmy z podróży, a przede wszystkim atmosfera wciąga publiczność w sam środek odbytych wypraw. Jest to również okazja do rozmów i wymiany doświadczeń między podróżnikami. Podczas imprezy odbywa się kolosowa giełda kontaktów w formie otwartych spotkań, których celem jest wymiana kontaktów związanych z wyjazdami w różne części świata. 

  Kolosy 2014 zostaną przyznane w pięciu podstawowych kategoriach: podróże, żeglarstwo, alpinizm, eksploracja jaskiń i wyczyn roku. Ponadto przyznawana jest nagroda im. Andrzeja Zawady, Nagroda Specjalna oraz Nagroda Dziennikarzy. Super Kolosa za całokształt osiągnięć otrzyma w tym roku alpinista, Jakub Kurczab. Ceremonia wręczania rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.

  Szczegółowy program imprez można znaleźć pod adresem http://kolosy.pl

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół