• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Powierzyli swoją przyszłość Maryi

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 18.03.2015 16:10

  - Stajemy przed tronem Pani naszej Jasnogórskiej, Matki naszego Zbawiciela i naszej Matki, aby Jej powierzyć naszą przyszłość, najpierw tę bliższą - a więc egzaminy maturalne, ale także nasze dalsze życie - mówił do maturzystów na Jasnej Górze bp Wiesław Szlachetka.

  Prawie 1000 uczniów klas maturalnych z archidiecezji gdańskiej wzięło udział w sobotę 14 marca w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Hasłem spotkania były słowa papieża Franciszka z adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium": „Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem”.

  Pielgrzymkę rozpoczęła konferencja Joanny Cabaj na temat budowania relacji. Później Natalia i Oskar Sajnokowie wygłosili świadectwo na temat swojej przyjaźni, miłości, narzeczeństwa i ślubu.

  W samo południe bp Wiesław Szlachetka odprawił Mszę św. w intencji maturzystów w Kaplicy Cudownego Obrazu. - Życie i radość to perspektywa naszej wiecznej przyszłości, której już teraz mogę doświadczać, gdy pozwalam Jezusowi, żeby mnie zbawił. Powstaje pytanie, kiedy pozwalam Jezusowi, żeby mnie zbawił? Przede wszystkim wtedy, gdy przyjmuję Jego łaskę w sakramentach świętych i pozwalam, aby Jego nauka przenikała moje serce, moje myśli, moje uczucia i moje czyny - mówił w homilii biskup Wiesław. - To jest droga zbawienia, na której już teraz mogę doświadczać radości i znajdować pocieszenie w chwilach trudnych. Niewątpliwie, do tych trudnych chwil należy także matura i związane z nią decyzje. Dlatego jesteśmy tutaj, aby zaprosić Maryję do swojego życia, tak jak zaprosili Ją młodzi małżonkowie na swoje wesele. Ona jest blisko nas i blisko swojego Syna. Ona będzie opowiadać Mu o naszych troskach - zapewniał młodych.

  Po Eucharystii maturzyści wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. W dalszej części spotkania odbyły się także wykłady ks. Grzegorza Daroszewskiego o zagrożeniach duchowych i formach pomocy osobom zniewolonym oraz ks. Krzysztofa Nowaka, duszpasterza młodzieży o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży 2016. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa wstawiennicza prowadzona przez ks. Krzysztofa Ławrukajtisa i Apel Jasnogórski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół