• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Przy ołtarzu i na boisku

  Katarzyna Banc

  dodane 11.04.2015 23:14

  Znamy reprezentantów diecezji LSO w piłce nożnej.

  Rumia 11.04.2015. Zwycięzcy Halowego Turnieju Piłki Nożnej LSO Archidiecezji Gdańskiej. Młodzi piłkarze będą reprezentować diecezję na Mistrzostwach Polski.   Rumia 11.04.2015. Zwycięzcy Halowego Turnieju Piłki Nożnej LSO Archidiecezji Gdańskiej. Młodzi piłkarze będą reprezentować diecezję na Mistrzostwach Polski. Katarzyna Banc /Foto Gość Całą sobotę ministranci i lektorzy, na co dzień czynnie posługujący w swoich parafiach, rywalizowali w ostatnim już turnieju o mistrzostwo archidiecezji. Impreza odbywająca się pod patronatem metropolity ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia i burmistrza p. Michała Pasiecznego tym razem odbyła się w obiektach sportowych na terenie Rumi. W turnieju można było zobaczyć 39 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe: ministrantów, lektorów młodszych i starszych.

  - Do dzisiejszego turnieju mogliśmy przyjąć do 25 drużyn z każdej z kategorii. Niestety część z zawodników się pochorowała, a część wybrała dzisiejszy mecz Lechia - Legia Warszawa stąd troszkę niższa frekwencja - mówi Piotr Lachowski współorganizator mistrzostw w diecezji.

  Na rozpoczęcie turnieju zawodnicy wraz z opiekunami spotkali się na wspólnej Mszy św. o godz. 8 w parafii Podwyższenia Krzyża. Rozgrywki trwały do godzin popołudniowych. O godz. 17 wszyscy zebrali się na hali MOSiRu by kibicować w towarzyskim meczu księża - radni miasta Rumi na czele z burmistrzem. - Pan burmistrz gra w rugby, stwierdziliśmy, że będzie to godny rywal dla nas. W dwóch 15-minutowych częściach udało nam się zwyciężyć 5:2 - mówi diecezjalny duszpasterz LSO i zawodnik drużyny księży, Piotr Belecki.

  Naszą Archidiecezję na majowych Mistrzostwach Polski w Elblągu będzie reprezentować 6 drużyn. W najmłodszej kategorii drużyna parafii o. Pio z Ujeściska, w starszej służba liturgiczna z "Okrąglaka" z Przymorza, a spośród najstarszych lektorzy z par. św. Franciszka z Gdańska. Pozostałe trzy drużyny na mistrzostwa dostaną się z dziką kartą. Ich przydzieleniem zajmie się duszpasterz. - Pierwotnie myśleliśmy by pojechały dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. Natomiast zdarzyło się tak, że w dwóch kategoriach mieliby pojechać reprezentanci tej samej parafii. Stąd przy rozdzielaniu dzikich kart wezmę pod uwagę jeszcze inne czynniki, patrząc na zaangażowanie drużyn w poprzednich rozgrywkach. - wyjaśnia ks. Piotr Belecki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół