• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Módlmy się za współczesnych męczenników

  Jan Hlebowicz

  dodane 12.04.2015 17:35

  - Jezu ufam Tobie. To słowa naszej wiary, nadziei i ufności pokładanej w Boże Miłosierdzie - powiedział abp Sławoj Leszek Głódź.

  W kościele pw. św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni 12 kwietnia odbyły się uroczyste obchody Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 100-lecia parafii oraz święta patronalnego Caritas. Eucharystii transmitowanej przez TV Polonia przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

  - Pan Jezus objawiając się Faustynie Kowalskiej prosił, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy, była Dniem Miłosierdzia. Święto to wiąże się z tajemnicą odkupienia, męką Chrystusa, Jego śmiercią i chwalebnym zmartwychwstaniem - rozpoczął metropolita gdański.

  W homilii abp Głódź mówił o prześladowaniach, jakich Kościół doświadcza w różnych częściach świata. - W wielu krajach deptane i poniewierane jest prawo miłości. Musimy trwać w solidarnej modlitwie ze współczesnymi męczennikami, chrześcijanami, których niewinna krew jest dziś przelewana - zaapelował.

  Metropolita gdański odniósł się także do 5. rocznicy katastrofy rządowego Tupolewa w Smoleńsku. - 10 kwietnia z wielu miejsc naszej Ojczyzny płynęła żarliwa modlitwa o Boże Miłosierdzie, o zwycięstwo ducha prawdy w zdefiniowaniu przyczyn tej tragedii. Brak prawdy jest źródłem bolesnych napięć w tkance narodu i kryzysu zaufania do instytucji państwa, podziałów i napięć. I na nic nie pomogą wzajemne oskarżenia - podkreślił duchowny.

  Arcybiskup nawiązał do obchodów 100-lecia parafii pw. św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni. - W 1983 roku waszą parafię powierzył Jezusowi Miłosiernemu długoletni proboszcz ks. Ludwik Grochowina. Pamiątką tego wydarzenia był krzyż misyjny z napisem ˝Jezu ufam Tobie˝. Te słowa waszego zawierzenia i waszej nadziei stanowią szczególne motto tego jubileuszu - zwrócił się do wiernych zebranych w świątyni.

  - Wasza parafia jest aktywna i wrażliwa na znaki czasu. Oprócz  codziennej służby ołtarza, udzielania sakramentów, głoszenia słowa Bożego, podejmuje wiele dzieł ewangelicznych w służbie Chrystusa i Kościoła - dodał.  

  Abp Głódź mówił także o działaniach Caritas. - To kościelna struktura, która za swój cel obrała charyzmat miłości czynnej, praktycznej, skutecznej. Świadoma, że to Bóg jest źródłem miłości. Caritas patrzy szeroko otwartymi oczyma na ludzką biedę i takiego patrzenia uczy innych - zaznaczył metropolita gdański.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół