• facebook
  • Newsletter
  • rss
  • Z Maryją, nauczycielką wiary

    ks. Rafał Starkowicz

    dodane 15.05.2015 16:37

    - Kościół to wspólnota pielgrzymująca. Niech ta pielgrzymia droga będzie czasem duchowego wytchnienia, pogłębienia wiary w tajemnicę Kościoła, który tworzymy - mówił 15 maja do pielgrzymów zgromadzonych w katedrze oliwskiej bp Wiesław Szlachetka.

    Mszą św. odprawioną w oliwskiej katedrze rozpoczęła się 347. pielgrzymka do Wejherowa. Eucharystii przewodniczył bp Wiesław Szlachetka. Uczestniczyło w niej ok. 300 wiernych.

    - Kościół jest pielgrzymką wiary. A z wiarą łączy się nadzieja, że przedmiot tej wiary zostanie osiągnięty, zdobyty. Z wiarą Kościoła łączy się także miłość, bo wiara wasza wyraża się przez miłość bliźniego - mówił do zgromadzonych bp Wiesław Szlachetka.

    Hierarcha przypomniał także, że starotestamentalnym obrazem Kościoła jest Naród Wybrany podążający przez pustynię z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej. Zaznaczył też, że wierzący w Chrystusa mają opuścić wszystko, co sprzeciwia się Bogu.

    - Tej pielgrzymce wiary towarzyszy Maryja. Jest także naszą nauczycielką wiary. Możemy od niej uczyć się, co to znaczy być błogosławionym - podkreślał biskup. - Niech ta pielgrzymka będzie źródłem pogłębienia nadziei, że nasze życie zmierza do życia, które Jezus ukazał w wielkanocny poranek. Niech budzi w nas prawdziwą radość, która jest w Panu, wynikającą z faktu, że nasze życia zmierza do życia w obfitości - dodał.

    Na zakończenie Mszy św. pątnicy podarowali biskupowi pielgrzymią koszulkę.

    Aby uczestniczyć w odpuście Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywanym na "wejherowskich górkach", pielgrzymi w dwa dni pokonają ponad 40 km. Pierwszego dnia dotrą do Szemuda (ok. 27 km), gdzie - jak co roku - planowany jest nocleg. W sobotę trasa liczyć będzie nieco ponad 15 km. Powrót pielgrzymki do katedry planowany jest na niedzielę 17 maja ok. godz. 21.

    «« | « | 1 | » | »»
    oceń artykuł

    Zobacz także

    Komentowanie dostępne jest tylko dla .

    Reklama

    Zapisane na później

    Pobieranie listy

    Reklama

    przewiń w dół