• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Gdynia pełna projektów

  Justyna Liptak

  dodane 06.07.2015 22:48

  Rozpoczęła się kolejna edycja Gdynia Design Days. Już 8. raz festiwal gości w mieście. Jego finisz przewidziany został na 12 lipca.

  Organizatorzy zapewniają, że tegoroczny festiwal będzie prowokował do myślenia, motywował do działania i podpowiadał, jak znaleźć długofalowe rozwiązania dla przestrzeni miejskiej oraz lokalnych społeczności.

  Hasło festiwalu "Sieci" to nie tylko nawiązanie do rybackiej i portowej historii Gdyni, ale również do miasta, w którym ulice, skwery i place stanowią sieć, harmonijnie ze sobą połączoną. To gwarantuje przestrzeń publiczną, w której mieszkańcy dobrze się czują.

  Gdynia Design Days to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania designerskie, które można z powodzeniem wdrożyć do użytku w przestrzeni miejskiej.

  Wszystkie projekty realizowane są z myślą o mieszkańcach Gdyni.

  Właśnie w ramach tych założeń 8 młodych projektantów z Polski i zagranicy zaprezentuje prototypy inspirowane miejską aktywnością i relacjami społecznymi. Jest to jedna z obowiązkowych wystaw w czasie festiwalu, bo wszystkie projekty są mocno osadzone w mieście.

  Zaproszeni twórcy na co dzień realizują projekty w odległych od siebie dziedzinach. Dzięki temu na wystawie będzie można zobaczyć koncepcje przygotowane z myślą o różnorodnych odbiorcach, m.in. mieszkańcach Gdyni, kupcach, dzieciach, turystach czy instytucjach miejskich.

  Gdynia Design Days to dwa centra festiwalowe. Większość wystaw, warsztatów oraz wykładów odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

  Drugim, równie ważnym punktem na festiwalowej mapie jest plac Kaszubski i Terminal Designu, gdzie znaleźć można oryginalne produkty designerów z całej Polski, a także zrelaksować się na świeżym powietrzu, w specjalnie przygotowanej do tego strefie. 

  Do wzięcia udziału w Gdynia Design Days zaproszeni są nie tylko projektanci, ale przede wszystkim mieszkańcy miasta oraz osoby odwiedzające Trójmiasto w czasie wakacji. Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić uczestników do dzielenia się opiniami i pomysłami na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, a także zachęcić do czynnego jej wykorzystywania. 

  Wstęp na wszystkie wystawy jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół